אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הפסקת האש: פיקוד העורף הסיר את ההגבלות, הלימודים יתחדשו בשבוע הבא צילום: עיריית תל אביב-יפו

לאחר הפסקת האש: פיקוד העורף הסיר את ההגבלות, הלימודים יתחדשו בשבוע הבא

בתום 11 ימי לחימה, צה"ל החליט על הסרת כל ההגבלות, והתלמידים יחזרו לבתי הספר וגני הילדים ביום ראשון. נפתחו הכבישים בעוטף עזה שנסגרו מחשש לירי נ"ט מהרצועה. מאז כניסתה לתוקף של הפסקת האש נשמר השקט בדרום

21.05.2021, 12:48 | ynet

 שעות אל תוך הפסקת האש עם חמאס, ההגבלות שהוטלו על הציבור ברחבי הארץ ובפרט בדרום בעקבות הלחימה הוסרו לחלוטין. כך החליט פיקוד העורף בתום הערכת מצב. קראו עוד בכלכליסט:


 הבוקר (ו') הודיעה המשטרה כי  הכבישים שנחסמו בעוטף עזה בשל איום ירי טילי הנ"ט נפתחו מחדש לאחר 11 ימים. מדובר בכביש 4 בין צומת זיקים לצומת יד מרדכי וכביש 34 בין צומת ניר עם לצומת יד מרדכי. בנוסף לחידוש הלימודים, הוסרו הגבלות ההתקהלות וההתגוננות, ומותר לחזור לעבוד גם במקומות עבודה שאינם סמוכים למרחב מוגן.


כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה, AP כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה | AP כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה, AP


 בעקבות הוראות פיקוד העורף, היום נפתח מחדש הגן הלאומי חוף פלמחים, ומחר ייפתחו למבקרים הגנים הלאומיים מגדל צדק, אפולוניה, ירקון (תל אפק) ובית גוברין. לפי שעה יישארו סגורים הגנים תל באר שבע, תל אשקלון ופארק הבשור. מרשות הטבע והגנים נמסר כי היא מבצעת סריקות בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע על מנת לבדוק את בטיחותם לפני פתיחתם לציבור. הביקור באתרים מצריך רישום במערכת הביקור באתר רשות הטבע והגנים, ומומלץ להתעדכן לפני היציאה מהבית באתר האינטרנט של הרשות.

מסביר פיקוד העורף אלוף-משנה חיליק סופר שיבח היום את ההקפדה של האזרחים על ההנחיות בזמן המבצע. "חמאס לא הצליח לשבור רוחם של האזרחים וחיי רבים ניצלו בעיקר בזכות שמירה על הנחיות ההתגוננות שהסברנו. דווקא עכשיו שאנחנו בשגרה צריך להכין את המרחב המוגן, לדאוג שהמקלטים לא יהפכו למחסנים ונקווה שלפחות לא ניפגש בנסיבות האלה של מבצעים נוספים", אמר אל"מ סופר במשדר המיוחד של ynet.

 בשעה 2:00 בלילה נכנסה לתוקף הפסקת אש הדדית בין ישראל לחמאס שהושגה בתיווך מצרים. מאז אותה שעה נשמר השקט ולא נורו רקטות לעבר ישראל. גם ישראל עצרה את התקיפות ברצועת עזה. 

אך עד כניסתה לתוקף של הפסקת האש נמשכו המטחים מעזה ללא הפסקה. בירי כבד לעוטף עזה מעט אחרי חצות נפצע באורח קל אדם אחד מרסיסים, בעקבות פגיעה ישירה בבית דפוס ביישוב באשכול. האזעקה האחרונה לפני הרגיעה נשמעה בשעה 01:49 בכמה יישובים באשכול.

המטח הלילה של פצצות מרגמה לעוטף, שבו נפגע ישירות בית דפוס באשכול, הגיע אחרי שני מטחים, לפני 23:00 ועד חצות. שעות לפני כן, לפני ההודעה על הסכמה להפסקת אש, נורו מטחים מעזה לעבר אשדוד, אשקלון ועוטף עזה. 

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר אמש את הפסקת האש פה אחד בישיבה שנמשכה כשלוש שעות.  מלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר אמש כי הקבינט אישר את המלצת כל גורמי הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המוסד וראש המל"ל, ולפיה יש לקבל את היוזמה המצרית להפסקת אש דו-צדדית ללא כל תנאי. בהודעה נמסר כי הישגי ישראל במבצע היו "חסרי תקדים".
 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות