אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד העובדים של לאומי נגד ההנהלה והפעם בסוגיית תוספות השכר    צילום: בלומברג

בלעדי

ועד העובדים של לאומי נגד ההנהלה והפעם בסוגיית תוספות השכר

הוועד שלח מכתב לעובדים ובו נטען כי לאחר שסוכמו העקרונות למתן תוספות השכר, ההנהלה מנסה להכניס פרמטרים נוספים, שיפגעו בתוספות של קבוצה גדולה מביניהם

10.06.2021, 14:24 | עירית אבישר

חזית חדשה נפתחה בין ועד העובדים בבנק לאומי להנהלת הבנק בראשות חנן פרידמן. לידי "כלכליסט" הגיע מכתב שועד העובדים, בראשות רון לוי ויהודית לסרי שלח היום לעובדים בנוגע לתוספות השכר שהם אמורים לקבל. בועד טוענים כי ההנהלה הכניסה פרמטרים לקביעת תוספות השכר שלא נכללו בעקרונות שסוכמו. מבנק לאומי לא נמסרה תגובה לידיעה.

קראו עוד בכלכליסט:

"בשבועות האחרונים קיימנו דיונים עם הנהלת הבנק בנוגע לחלוקת תוספות השכר, כאשר הדגש הוא על חלוקה הוגנת תוך צמצום פערים. לאחר שהושגו הבנות באשר לעקרונות שלפיהם תחולקנה תוספות השכר, הודענו לכם על כך", נכתב במכתב של הוועד לעובדים.


סניף בנק לאומי בדימונה, צילום: חיים הורנשטיין סניף בנק לאומי בדימונה | צילום: חיים הורנשטיין סניף בנק לאומי בדימונה, צילום: חיים הורנשטיין


ניסיון של ההנהלה להכניס פרמטרים נוספים

"עם זאת", מוסיפים בוועד, "נתונים שנחשפו אתמול, מצביעים על ניסיון של ההנהלה להכניס פרמטרים נוספים שלא על דעתנו, לאופן חישוב תוספות השכר וחלוקתם לעובדים". בוועד כותבים שמשמעות השינויים הללו היא שקבוצה גדולה של עובדים ייפגעו מכך. עוד הם מציינים כי ביום ראשון יקיימו פגישה דחופה בעניין עם פרידמן, ומאיימים: "לא נהסס להיאבק על זכויותינו אם נידרש לכך".

בשנה האחרונה היחסים בין ועד העובדים לפרידמן מתוחים למדי. אשתקד אף היה סכסוך עבודה בבנק, כשבאופן חריג בבנק ביקשו אז להטיל חיסיון על הדיון בסוגיית הסכסוך בבית הדין לעבודה. מאז אמנם נפתר אותו סכסוך עבודה, אבל המתיחות ביחסים נותרה, וכעת נראה כי עומדת להיפתח חזית חדשה בסוגיית תוספות השכר.


חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות