אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג מתרחבת בסרביה: רכשה נכסים ובהם קניון תמורת 240 מיליון שקל צילום: אסף רביבו

ביג מתרחבת בסרביה: רכשה נכסים ובהם קניון תמורת 240 מיליון שקל

הקניון, שממקומם בעיר קראגויבאץ', כולל שטח להשכרה של כ-22,720 מ"ר בשיעור תפוסה של כ-96%, ומניב הכנסות מדמי שכירות נטו (NOI) של כ-4.1 מיליון יורו בשנה; חי גאליס, מנכ"ל ביג: "רואים בסרביה מנוע צמיחה משמעותי"

15.06.2021, 10:56 | חזי שטרנליכט

ביג מתרחבת בסרביה ורוכשת את הזכויות בקניון בעיר קראגויבאץ' תמורת 60.8 מיליון יורו (240 מיליון שקל), יחד עם נכסים נוספים במדינה. העסקה נעשתה באמצעות החברה הבת של ביג שחתמה על ההסכם לרכישת הקניון, שהינו מרכז מסחרי פתוח עם זכויות בניה. 


קראו עוד בכלכליסט:


העסקה בוצעה באמצעות רכישה של 100% מהון המניות של שתי חברות מטרה סרביות אשר כל אחת מהן מחזיקה במרכז מסחרי מניב וזכויות בנייה נוספות.


קניון בעיר קרוסבאץ קניון בעיר קרוסבאץ' סרביה | צילום: אסף רביבו קניון בעיר קרוסבאץ


הקניון כולל שטח להשכרה (GLA) של כ-22,720 מ"ר בשיעור תפוסה של כ-96%, אשר מניב הכנסות מדמי שכירות נטו (NOI) של כ-4.1 מיליון יורו בשנה. 

בנוסף, לחברת המטרה שתחזיק בקניון יש בעלות בקרקע צמודה עם זכויות לבנייה של כ-6,500 מ"ר נוספים. וכן, מרכז קניות פתוח (פאוואר סנטר) בעיר קרושבאץ' בשטח להשכרה (GLA) של כ-8,700 מ"ר בשיעור תפוסה של כ-100%, אשר מניב NOI של כ-1.1 מיליון יורו בשנה. 

בנוסף, לחברת המטרה הרלוונטית יש בעלות בקרקע צמודה עם זכויות לבנייה של כ-1,800 מ"ר נוספים.

חי גאליס, מנכ"ל ביג מציין כי בחברה "רואים בסרביה מנוע צמיחה משמעותי ובהתאם לאסטרטגיית החברה שוקדים כל העת על איתור הזדמנויות להרחבת והשבחת הפרוטפוליו. הרכישות החדשות, אשר מגדילות את אחזקותינו, ייצרו תשואה אטרקטיבית להשקעה וצמיחה בפעילות החברה בפרמטרים התפעוליים. עוד מציין גאליס, כי סרביה נמצאת בימים אלו במגמת התאוששות מהירה מהקורונה, הפחתה של מגבלות הקורונה כמעט לחלוטין ואחוז מתחסנים גבוה, אשר להם השפעה חיובית על תחומי המסחר והכלכלה".

מניית ביג פתחה את המסחר הבוקר בעליה של 0.6% למחיר המגלם לחברה שווי שוק של 8.26 מיליארד שקל. ב-12 החודשים האחרונים טיפסה מניית ביג ב-45.5%. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות