אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלומברג: Airbnb שילמה דמי שתיקה של 7 מיליון דולר לתיירת שנאנסה במנהטן צילום: ArtisticOperations/Pixabay

בלומברג: Airbnb שילמה דמי שתיקה של 7 מיליון דולר לתיירת שנאנסה במנהטן

על פי הדיווח, התוקף החזיק בעותק של מפתחות הדירה. החברה חששה שהתיירת תתבע אותה בעקבות מדיניות מסירת המפתחות שלה, שאינה דורשת ממארחים להשתמש במנעולי קודים ולשנותם אחרי כל ביקור

15.06.2021, 18:02 | חדשות חוץ

Airbnb שילמה דמי שתיקה בסך 7 מיליון דולר לתיירת אוסטרלית, לאחר שזו נאנסה לכאורה באיומי סכין בנכס במנהטן על ידי תוקף שהחזיק בעותק של מפתחות הדירה, כך על פי דיווח בבלומברג.

קראו עוד בכלכליסט:

האונס לכאורה התרחש בליל השנה החדשה של 2016, לאחר שהתיירת בת ה-29, ששמה לא פורסם, וכמה מחבריה שכרו דירה בקומה הראשונה ברחוב 37, כמה בלוקים דרומית לטיימס סקוור. האורחים אספו את המפתחות שלהם מבר קרוב מוקדם יותר באותו הלילה בלי שהציגו מסמכים מזהים, ואז הלכו למסיבת השנה החדשה. כשהקורבן חזרה מהבילוי בלי חבריה מעט אחרי חצות, החשוד, ג'וניור לי בן ה-24, התחבא בחדר האמבטיה, ואז איים על התיירת בסכין, תפס אותה ואנס אותה, כך על פי הדיווח. 

מטה Airbnb בסן פרנסיסקו, צילום: רויטרס מטה Airbnb בסן פרנסיסקו | צילום: רויטרס מטה Airbnb בסן פרנסיסקו, צילום: רויטרס

כשהמשטרה לכדה את לי מאוחר יותר באותו לילה, היא מצאה לכאורה סט מפתחות לדירה בתיקו, לצד סכין ואחד מעגיליה של האישה. הוא הואשם בתקיפה מינית ועשוי לקבל מאסר עולם, לאחר שטען שאינו אשם. הוא נמצא כעת בבית הסוהר. מספר שעות לאחר התקיפה, "סוכני בטיחות" של Airbnb הגיעו למקום, שיכנו את האישה במלון, הטיסו את אמה מאוסטרליה והציעו לשלם את כל ההוצאות הרפואיות והמשפטיות. 

כריס להיין, יועץ פוליטי לשעבר שמשמש כיום כראש מחלקת המדיניות והתקשורת הגלובלית של Airbnb, חשש לפי הדיווחים שהתקרית תשמש גושפנקה לגירוש החברה מניו יורק במהלך הקרב שניהלה מול רגולטורים באותה תקופה. לא ברור כיצד לי השיג מפתח לדירה, אך להיין ובכירים בחברה חששו שהתיירת תתבע אותה בעקבות מדיניות מסירת המפתחות שלה, שאינה דורשת ממארחים להשתמש במנעולי קודים ולשנותם אחרי כל ביקור או לחשוף מי עוד מחזיק במפתח. 

עורך הדין של הקורבן, ג'ים קירק, השיג עבורה הסדר בסך 7 מיליון דולר שנתיים לאחר התקרית, במסגרתו היא מנועה מלהאשים או לתבוע את Airbnb או את המארח, כך על פי בלומברג. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות