אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאסר על תנאי וקנס לגבר שהכניס את זוגתו לשעבר ארבע פעמים לבידוד כזב צילום: גטי

מאסר על תנאי וקנס לגבר שהכניס את זוגתו לשעבר ארבע פעמים לבידוד כזב

התחקירן האפידמיולוגי שהועסק במיקור חוץ במשרד הבריאות הורשע בעבירות של שימוש לרעה בכוח המשרה והטרדה באמצעות מתקן בזק. בית המשפט גזר עליו ארבעה חודשי מאסר על תנאי, פיצוי של 10 אלף שקלים לבת-הזוג וקנס נוסף של 30 אלף שקלים

17.06.2021, 20:21 | עמיר קורץ

מגפת הקורונה בישראל כמעט מוגרה לגמרי והשבוע אף בוטלה חובת עטיית מסכות במקומות סגורים, אולם ספיחים שונים מימי השיא של המאבק במגפה עדיין נותרו. אחד מהם הוא המקרה החמור שהפך לתיק פלילי של עובד לשעבר במיקור חוץ במשרד הבריאות, אשר עבד כתחקירן אפידמיולוגי, וניצל את הגישה שהיתה לו למערכת הממוחשבת במשרד הבריאות כדי לשלוח הודעות על חובת בידוד שכביכול נדרשה לו בת-זוגו לשעבר. 


קראו עוד בכלכליסט:


העובד, אילון רונד, גרם למעשה להכנסתה של בת-הזוג לשעבר לבידוד ללא צורך לא פחות מארבע פעמים. היום (ה') הרשיע אותו בית המשפט השלום בחיפה במסגרת הסדר טיעון שאליו הגיעה איתו הפרקליטות, בעבירות של שימוש לרעה בכוח המשרה והטרדה באמצעות מתקן בזק. השופטת אורית קנטור גזרה עליו עונש של ארבעה חודשי מאסר על-תנאי, קנס כספי של 30 אלף שקלים ופיצוי לבת-זוגו לשעבר בגובה 10 אלף שקלים. 

רונד נחקר ביחידת להב 433, שפתחה בחקירה בעקבות פניית משרד הבריאות למשטרה בחשד לאירוע אבטחת מידע, זאת לאחר שבת הזוג לשעבר של רונד הגישה ארבעה ערעורים שונים למשרד הבריאות על כל אחת מהפעמים שבהם היא נדרשה להיכנס לבידוד. בחודש ינואר הודיעה המשטרה על סיום החקירה והעברת התיק לפרקליטות לקראת גיבוש כתב אישום. 


מתחם בדיקות קורונה, ארכיון, צילום: ניצן דרור מתחם בדיקות קורונה, ארכיון | צילום: ניצן דרור מתחם בדיקות קורונה, ארכיון, צילום: ניצן דרור


על-פי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד עמוס איתן ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, כחלק מעבודתו של רונד, הוא הזין את פרטיהם של אנשים שבאו במגע עם חולים בנגיף הקורונה. בעקבות זאת אל אותם אנשים נשלחו מסרונים שהורו להם לשהות בבידוד למשך 14 יום. 

אולם, הוא הואשם כי ניצל את גישתו למערכת הממוחשבת הזו כדי למלא בכזב בארבע הזדמנויות שונות, את פרטיה של זוגתו לשעבר, כמי שבאה כביכול במגע הדוק עם חולה בנגיף הקורונה. בעקבות פעולות אלה, קיבלה בת הזוג לשעבר בארבע הזדמנויות שונות, הוראות לשהות בבידוד ביתי. היא אכן שהתה בבידוד על לא עוול בכפה בעקבות ההודעות שקיבלה, עד שהוראת הבידוד בוטלה בידי משרד הבריאות לאור הערעורים שהיא הגישה. 

בדיון בבית המשפט אמר רונד, בן 35 ללא עבר פלילי, שכבר לא עובד בתפקיד זה אלא בתחום המחשבים בעזרה טכנית, כי "אני מצטער על כל מה שהיה ואני מבטיח שזה לא יקרה יותר". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות