אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חגיגת הישראליות בנאסד"ק: פיוניר החלה להיסחר, מחר הבכורה של איירונסורס מוסף שבועי 7.3.19 מנכ"ל פיוניר סקוט גאליט ו יובל טל נשיאה | צילום: עמית שעל

חגיגת הישראליות בנאסד"ק: פיוניר החלה להיסחר, מחר הבכורה של איירונסורס

פיוניר ננעלה בירידה של 1.5%; חברת הפינטק, שפיתחה פלטפורמה מקיפה לטיפול בתשלומים דיגיטליים, מצטרפת לאינוויז וטוקספייס הישראליות שכבר התמזגו לאחרונה עם חברות ספאק; מחר תורה של חברת התוכנה איירונסורס, שמתמזגת עם ספאק לפי שווי שיא עבור חברה ישראלית - 11.1 מיליארד דולר

28.06.2021, 23:23 | סופי שולמן

חברת הפינטק פיוניר החלה להיסחר הערב (ב') בניו יורק, לאחר השלמת המיזוג עם חברת ספאק, לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר. החברה גייסה כמעט מיליארד דולר, כאשר 300 מיליון דולר גויסו ממשקיעים מוסדיים גדולים, ועוד 700 מיליון דולר מחברת הספאק עצמה. המניה ננעלה בירידה של 1.5% לרמה של 10.6 דולר אך בשלב המסחר המאוחר עלתה ב-1.6%.


קראו עוד בכלכליסט:


לקופתה של פיוניר יזרמו כ-500 מיליון דולר, ו-500 מיליון דולר הוקצו לבעלי המניות במסגרת מכירת מניות על ידי משקיעים ותיקים ועובדי החברה. במסגרת זו הם מכרו 15% מאחזקותיהם, כאשר עוד עשרות רבות של עובדי פיוניר בישראל הופכים למיליונרים בדולרים. 


ראשי חברת פיוניר בישראל, צילום: payoneer ראשי חברת פיוניר בישראל | צילום: payoneer ראשי חברת פיוניר בישראל, צילום: payoneer


פיוניר, שפיתחה פלטפורמה מקיפה לטיפול בתשלומים דיגיטליים, העברות כספים בינלאומיות ואספקת צורכי הון חוזר לחברה, מעסיקה כ-2,000 עובדים, מחציתם בישראל. 

אחת מבעלות המניות הגדולות והוותיקות בחברה היא קרן ויולה ונצ'רס, שהשקיעה בפיוניר ב-2008, והמיזוג עם חברת הספאק של בטסי כהן מייצרת לה תשואה של פי 22 על הכסף. 

המניה, שהחלה להיסחר תחת הסימול PAYO, מצטרפת לאינוויז וטוקספייס הישראליות, שכבר התמזגו עם חברות ספאק באחרונה. מחר תתחיל להיסחר גם מנייתה של חברת התוכנה איירונסורס, שמתמזגת עם ספאק לפי שווי שיא עבור חברה ישראלית של 11.1 מיליארד דולר. 

פיוניר היא אחת מחברות הפינטק הוותיקות בישראל ובעולם בכלל. היא הוקמה ב-2005 על ידי יובל טל, שפרש מהחברה כדי להצטרף לקרן TEAM8. החברה מנוהלת היום על ידי המנכ"ל סקוט גאליט. 


תגיות