אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסבלנות השתלמה: רשת המרכולים מוריסונס תימכר לפי שווי של 8.7 מיליארד דולר גטי

הסבלנות השתלמה: רשת המרכולים מוריסונס תימכר לפי שווי של 8.7 מיליארד דולר

קבוצת פורטרס השקעות תרכוש את רשת המרכולים הרביעית בגודלה בבריטניה; לפני כשבועיים דחתה מוריסונס הצעת רכש אחרת, שנקבה בשווי של 7.6 מיליארד דולר בלבד

03.07.2021, 17:22 | חדשות חוץ


מוריסונס, רשת המרכולים הרביעית בגודלה בבריטניה, הסכימה להצעת הרכש של קבוצת פורטרס השקעות, שמעניקה לה שווי של 6.3 מיליארד פאונד (8.7 מיליארד דולר).


קראו עוד בכלכליסט:


ההצעה של פורטרס, שמגובה על ידי דירקטוריון קרן הפנסיה הקנדית (CPP) וחברת הנדל"ן קוך השקעות, גבוהה מההצעה של קרן הפרייבט אקוויטי Clayton, Dubilier & Rice, בסך 5.5 מיליארד פאונד (כ-7.6 מיליארד דולר), אותה דחתה מוריסונס ב-19 ביוני בטענה שהיא נמוכה מדי.

"מנהלי מוריסונס סבורים שההצעה מייצגת מחיר הוגן וממליצים עליה לבעלי המניות", אמר יו"ר הרשת אנדרו היגינסון. "בחנו בדקדקנות את הגישה של פורטרס, את תוכניותיה העסקיות ואת ההתאמה הכללית שלה כבעלים של יצרנית מזון ומפעילת חנויות בריטית ייחודית, שמעסיקה יותר מ-110 אלף עובדים, ומשחקת תפקיד חשוב בייצור המזון והחקלאות בבריטניה".


סניף של מוריסונס בלונדון, צילום: בלומברג סניף של מוריסונס בלונדון | צילום: בלומברג סניף של מוריסונס בלונדון, צילום: בלומברג


פורטרס היא חברת ניהול השקעות גלובלית, שמנהלת נכסים בשווי 53 מיליארד דולר נכון לחודש מרץ. על פי תנאי העסקה, המשקיעים יקבלו 254 פני למניה, שכוללים 252 פני במזומן ושני פני בדיבידנד. מדובר בפרמיה של 42% על מחיר הסגירה של המניה ב-18 ביוני, יום המסחר האחרון לפני קבלת ההצעה של פורטרס.

לפי מוריסונס, ההצעה ראשונה מפורטרס התקבלה ב-4 במאי, בסך של 220 פני למניה; דבר קבלת ההצעה לא פורסם לציבור. לאחר מכן הגישה פורטרס עוד ארבע הצעות משופרות, לפני שהגישה את ההצעה הנוכחית.

מוריסונס, שבסיסה בברדפורד, צפון אנגליה, החלה את דרכה כמשווקת ביצים וחמאה ב-1899. כיום, כאמור, היא הרשת הרביעית בגודלה בבריטניה מבחינת מכירות, אחרי טסקו, סיינסבוריז ואסדה. 

מוריסונס מחזיקה ב-85% מ-500 חנויותיה וכן ב-19 אתרי ייצור. היא ייחודית בתחום הסופרמרקטים הבריטי בכך שהיא מייצרת בעצמה יותר ממחצית המזון הטרי שהיא מוכרת. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות