אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס של 6 מיליון שקל על HOT: הפרה את הוראות רפורמת השוק הסיטונאי HUCK JI

קנס של 6 מיליון שקל על HOT: הפרה את הוראות רפורמת השוק הסיטונאי

לטענת משרד התקשורת, החברה הביאה להדרת המתחרות מהרשת ולמניעת תחרות. HOT בתגובה: "החברה מקיימת את הוראות הרפורמה באופן מלא. העיצום דרקוני ולא מידתי"

05.07.2021, 11:56 | רועי ברגמן

משרד התקשורת הודיע היום כי הטיל עיצום כספי של כ-6 מיליון שקל על HOT טלקום אחרי שלא קיימה כנדרש את הוראות רפורמת השוק הסיטונאי והערימה קשיים על ספקי אינטרנט ללא תשתית בחכירת מקטעי תשתית ושיווקם לצרכנים.

קראו עוד בכלכליסט:

במסגרת רפורמת השוק הסיטונאי יכולים ספקי שירותים כמו אינטרנט וטלפוניה שאינם בעלי תשתית נייחת לחכור מקטעי תשתיות מבזק או מ-HOT ולשווק עליהם שירותים לצרכנים. מדובר ברפורמה שנועדה לעודד את התחרות בתחום שירותי התקשורת הנייחים.

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית הוט , יובל חן טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית הוט | יובל חן טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית הוט , יובל חן

HOT נדרשה לאפשר את הפעילות השוק הסיטונאי על גבי הרשת שלה מאז מאי 2015 ובמשרד התקשורת מציינים כי בפועל, גם אחרי שנקבעו תעריפים מפוקחים לשירותים במהלך שנת 2017, החלה HOT לספק את השירות רק בשנת 2018 וגם זאת תוך כדי קשיים שלא אפשרו לספקיות השירות לספק שירותים באורח תקין לצרכנים. 

במשרד התקשורת ציינו כי הליך הפיקוח שלהם מצא שהתנהלות החברה לא אפשרה פעילות תקינה על גבי הרשת שלה, "במה שהביא הלכה למעשה להדרת המתחרות ולמניעת התפתחות התחרות".

שר התקשורת, יועז הנדל, ציין כי "בהתאם למדיניות המשרד, נמשיך להפחית רגולציה, לעודד פריסת תשתיות ולהטיל קנסות כבדים על מי שיפגע בתחרות. אסור שהפרות החוק ישתלמו. חברות התקשורת מבינות היטב שתחרות הוגנת היא הבסיס לשוק הסיטונאי שנועד לאפשר נגישות גבוהה ומחירים נמוכים". מנכ"לית המשרד, לירן אבישר בן-חורין הוסיפה: "חברות שיפרו את הוראות הרפורמה ויערימו קשיים על ספקיות האינטרנט,  צריכות לצפות לפעילות נחושה  של המשרד".

מ-HOT נמסר בתגובה: "החברה קיימה ומקיימת את הוראות רפורמת השוק הסיטונאי באופן מלא, ומופתעת מהחלטת המשרד להטיל עליה עיצום כספי בסכום דרקוני ולא מידתי וללא תשתית עובדתית ראויה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות