אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון הדסה זימן את המנכ"ל רוטשטיין לשימוע לפני פיטורים צילום: אוראל כהן, מיקי אלון

דירקטוריון הדסה זימן את המנכ"ל רוטשטיין לשימוע לפני פיטורים

לפי גורם בהדסה, "זאב רוטשטיין מתעמת עם כל העולם, המצב של בית החולים קשה והוא לא הצליח לשקם אותו. הוא פוגע בגיוס תרומות לבית החולים, זה מצב שלא יכול להימשך". רצונן של נשות הדסה, בעלי בית החולים, לפטר את רוטשטיין התפרסם לראשונה בכלכליסט כבר בדצמבר 2019

05.07.2021, 20:36 | אדריאן פילוט

דירקטוריון הדסה מקדם את פיטוריו של מנכ"ל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין, ושיגר אליו הערב (ב') זימון לשימוע פני פיטורים. 

קראו עוד בכלכליסט:

גורם בהדסה מסר כי "רוטשטיין מתעמת עם כל העולם, עם גורמים במדינה, רופאים, דירקטוריון. עם מי לא. המצב של בית החולים קשה והוא לא הצליח לשקם אותו ולשנות את זה. האבסורד הכי גדול - הוא עוד פוגע בגיוס תרומות לבית החולים. זה לא חדש שהוא מזלזל בכולם, לא מקשיב להוראות ועושה מה שבא לו, אבל ברגע שזה פוגע בבית החולים זה מצב שלא יכול להימשך". לדברי הגורם, "נתנו לו כל הזמן הזדמנויות לשנות את הדברים, אבל זה לא עוזר".

רצונן של נשות הדסה, בעלי בית החולים, לפטר את רוטשטיין התפרסם לראשונה ב"כלכליסט" בדצמבר 2019. מנכ"לי משרד הבריאות והאוצר דאז, שי באב"ד ומשה בר סימן טוב, שכנעו את נשות הדסה לעצור את התהליך, כאשר מגיפת הקורונה הצליחה "להשכיח" גם את הסוגייה הזו.  לאחרונה, הצליחו למנות בארגון נשות הדסה את מועמדתם לתפקיד - דליה איציק, לשעבר יו''ר הכנסת ושרת התעשייה, ליו''ר הדירקטוריון החדשה. בין איציק לרוטשטיין שורר נתק מוחלט.    

פרופ פרופ' זאב רוטשטיין וביה"ח הדסה | צילום: אוראל כהן, מיקי אלון פרופ

 יש לציין כי בית החולים הדסה נקלע שוב לאחרונה לקשיים כלכליים, ורוטשטיין נאלץ לפנות לבתי חולים ממשלתיים אחרים כדי לקבל חומרי חבישה בעקבות קושי לשלם לספקים. הדסה נקלע לפשיטת רגל לפני תשע שנים, ונאלץ לחתום על הסכם הבראה עם המדינה. התפרצות הקורונה בשנה שעברה רק החמירה את מצבו,  בזמן שזרם ההכנסות נעצר בשל הפסקת תיירות המרפא, הצניחה הדרמטית בטיפולי שגרה וההנחות הגדולות שהדסה נאלץ לתת לקופות החולים. 

מדירקטוריון הדסה נמסר בתגובה כי הוא "החליט פה אחד לזמן את פרופ' רוטשטיין לשימוע על מנת לשקול את סיום העסקתו בהדסה. מפאת כבודו של רוטשטיין וחיסיון ההליך לא נוכל לפרט מעבר לכך. לנגד עיניי הדירקטוריון עומד דבר אחד בלבד והוא עתידו של בית החולים הדסה וטובתם של מאות אלפי החולים המטופלים בו".

את תגובתו של רוטשטיין לא ניתן היה להשיג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות