אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל ההצבעות בכנסת: הדיון בקבינט הקורונה הסתיים בלי החלטות על הגבלות אוראל כהן

בגלל ההצבעות בכנסת: הדיון בקבינט הקורונה הסתיים בלי החלטות על הגבלות

קבינט הקורונה היה אמור לקבל החלטות בעקבות המלצת משרד הבריאות על שורת הגבלות ובכללן חובת בידוד על הורים שבנם בבידוד ועל ישראלים שחוזרים ממדינות רבות בחו"ל. מאחר שהשרים נאלצו לעבור להצבעות במליאת הכנסת, הדיון ננעל מבלי לקבוע הגבלות חדשות

06.07.2021, 22:43 | איתמר אייכנר, אדיר ינקו, ynet

הדרמות הפוליטיות הובילו לנעילת הדיון בעליית תחלואת הקורונה מבלי לקבל החלטות: קבינט הקורונה היה אמור לקבל הערב (יום ג') החלטות על הגבלות חדשות בעקבות ההתפרצות המחודשת בישראל, אולם בגלל הימשכות ההצבעות במליאת הכנסת בסוגיות שונות, הדיון הופסק מבלי לקבל החלטות חדשות. דיון נוסף ייקבע בהקדם. 


קראו עוד בכלכליסט:


לפני כינוס הקבינט המליץ משרד הבריאות על חובת בידוד להורים מחוסנים וחובת בידוד לחוזרים מחו"ל גם ממדינות רבות שלא מוטלת עליהן אזהרת מסע חמורה. במקביל פורסמה במצגת רשימת ההמלצות לפעולה, על רקע העלייה בתחלואה. 

ההמלצות של משרד הבריאות כוללות בין היתר חובת בידוד גם למחוסנים ומחלימים שנמצאים במגע הדוק עם חייב בידוד (למשל הורה לילד בבידוד), וחובת בידוד לחוזרים מחו"ל לפחות מ-20 מדינות. על פי אופציה אחת, חובת הבידוד - שכוללת גם מחוסנים ומחלימים - תוטל על השבים ממדינות בסיכון מירבי ממדינות עם אזהרת מסע חמורה. לפי האופציה השנייה שמוצעת לשרים, רק לחוזרים ממדינות "לבנות" לא תוטל חובת בידוד. 


נער מתחסן בתל אביב, צילום רויטרס נער מתחסן בתל אביב | צילום רויטרס נער מתחסן בתל אביב, צילום רויטרס


בנוסף, משרד הבריאות ממליץ על בדיקות PCR או בדיקות מהירות בקייטנות ומחנות קיץ (יותר מ-100 משתתפים); בדיקות מהירות בכניסה למוסדות גריאטריים; חובת בידוד עד קבלת תשובה על בדיקת PCR בחזרה מחו"ל; תוספת חובת בדיקות למבודדים חוזרי חו"ל (גם ביום הרביעי, ולא רק ביום התשיעי.

אתמול, לראשונה מאז חודש מרץ, מספר המאומתים היומי היה גבוה מ-500. לפי ההצעה, כאשר מספר המאומתים יהיה יותר מאלף ומקדם ההדבקה גבוה מ-1.2 (כרגע הוא 1.43), יוטל "תו ירוק מוגבל", יתחדש "התו הסגול" ותוטל מגבלת התקהלות. 

מאז חצות אובחנו 367 ישראלים כחיוביים לקורונה. בסך הכול פוענחו עד כה כ-53 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד על 0.7%. מתחילת חודש יולי אובחנו בישראל 2,024 חיוביים לנגיף. מדובר בממוצע של יותר מ-337 מאובחנים מדי יום. לשם השוואה, בכל חודש יוני אובחנו 2,389 חיוביים לקורונה – ממוצע של 80 חיוביים נוספים ביממה.  

בינתיים, מספר החולים שמצבם קשה ממשיך לעלות באופן מתון והערב מספרם עומד על 38. מדובר במספר החולים הקשים הגבוה ביותר מאז 1 ביוני, אז היו בבתי החולים ברחבי הארץ 40 חולים במצב קשה. המספר ירד עד ל-21 ב-18 ביוני, אך מאז הוא עולה בהדרגה.  

במקביל, משרד הבריאות ענה היום לביקורת לאחר שפרסם נתונים שמהם עולה כי יש צניחה במועילות החיסון במניעת הדבקה עם תסמינים ל-64%. הנתונים הדרמטיים על ירידה ביעילות החיסון פורסמו לראשונה ב-ynet

בהודעה בנושא הזכירו במשרד הבריאות שמניתוח אפידמיולוגי של שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, החל מ-6 ביוני יש ירידה במועילות החיסון במניעת הדבקה ל-64% ובמניעת מחלה עם תסמינים (מחלה קלה) ל-64%. הירידה, כתבו, נצפתה בו-זמנית עם התפשטות וריאנט דלתא בישראל. עם זאת, מועילות החיסון במניעת אשפוזים ותחלואה קשה בנגיף הקורונה נאמדת ב-93%. 

בתוך כך, שר הבריאות ניצן הורוביץ ושר התרבות והספורט חילי טרופר סיכמו כי בקבינט הקורונה הערב לא יידונו הגבלות שנוגעות לתחומי משרדיהם. הצדדים הסכימו כי יש להימנע ככל שיתאפשר מהגבלות התקהלות שיפגעו בפעילות ענפי התרבות והספורט שניזוקו קשות מאז פרוץ המגפה. לפיכך, נכון לשלב זה לא יחולו הגבלות על התקהלות באולמות התרבות ובמגרשי הספורט. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות