אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק טסלה: גם סוללת המרצדס החשמלית עלולה לעלות באש צילום: יצרן

לא רק טסלה: גם סוללת המרצדס החשמלית עלולה לעלות באש

משרד התחבורה מפרסם הודעת ריקול לגבי מרצדס EQC, ולפיה תיתכן חדירת לחות לסוללת המתח הגבוה באופן שעלול לגרום לשריפה; מדובר במספר רכבים ביבוא אישי שנמכרו לפני תחילת השיווק של היבואן

10.07.2021, 09:11 | תומר הדר

בעוד טסלה זוכה לעיקר הכותרות בארה"ב על שריפות של רכביה החשמליים, דווקא המכוניות החשמליות של מרצדס בנץ הגרמנית אשר נוסעות בכבישי ישראל מוזמנות לריקול כדי למנוע התלקחות של הסוללה ושריפה של הרכב. כך עולה מהודעה רשמית של משרד התחבורה. 


קראו עוד בכלכליסט:


הודעת המשרד אשר הופצה בסוף השבוע קובעת כי בדגמי מרצדס 293 (קוד הדגם של מרצדס EQC) "תיתכן חדירת לחות לסוללת המתח הגבוה, דבר שעלול לגרום לתקלה או שריפה". ה-EQC נחשב לספינת הדגל החשמלית של מרצדס בנץ ולרכב הכביש שטח החשמלי הראשון שהיצרנית הציגה. 


מרצדס חשמלית, צילום: היצרן מרצדס חשמלית | צילום: היצרן מרצדס חשמלית, צילום: היצרן


הודעת משרד התחבורה מתייחסת באופן ספציפי לסדרת רכבים אשר יוצרו בין ינואר 2019 לסוף דצמבר 2019. ה-EQC עצמו הוצג בעולם עוד באותה שנה וגם יובא אז לישראל באמצעות סוכני יבוא אישי עוד לפני תחילת שיווקו הרשמי באמצעות כלמוביל, יבואנית מרצדס, אשר החל רק ב-2020. המשמעות היא שקיימת סבירות גבוהה כי הרכבים החשמליים של מרצדס בנץ אשר עלולים להתלקח במקרי קיצון הם כאלה שלא יובאו ארצה על ידי כלמוביל.

בכל מקרה, לפי לשון החוק הישראלי יבואני הרכב הוותיקים נושאים באחריות לריקולים גם לרכבים אשר הגיעו ארצה בייבוא אישי, כלומר כלמוביל תהיה זו שתישא באחריות לביצוע הריקול למרצדס החשמלית כדי למנוע את סכנת ההתלקחות.


 , צילום: יצרן צילום: יצרן  , צילום: יצרן


לצד המרצדס היוקרתית מודיע משרד התחבורה על ריקולים נוספים לדגמים בשווי של מאות אלפי שקלים. לדוגמה, לקוחות שרכשו את ספינת הדגל של וולוו - ה-S90 בין השנים 2017 ו-2018 עלולים לגלות שאם ישפכו קפה או מים על לוח הפיקוד של הכיסא החשמלי האחורי - דווקא הכיסא החשמלי הקדמי של הנוסע ינוע קדימה ללא שליטה. בלקסוס RX, GS וגם LS עלולה משאבת הדלק להפסיק לפעול במכוניות אשר יוצרו בין 2013 ל-2019. 

יוזכר כי לפי לשון החוק בישראל נהגים אשר זומנו לריקול ולא התייצבו לבצעו תוך חצי שנה לא יוכלו לחדש את רישיון הרכב.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות