אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגן יו"ר עליבאבא קנה דירה ב-157 מיליון דולר בניו יורק צילום: Vornado

סגן יו"ר עליבאבא קנה דירה ב-157 מיליון דולר בניו יורק

ג'ו טסאי, שמחזיק בבעלותו גם את קבוצת ה-NBA ברוקלין נטס, רכש דירה דו-מפלסית בקומות 60 ו-61 בסנטרל פארק סאות' 220 במנהטן; העסקה כוללת גם דירת סטודיו בקומה 18, כנראה לאכלוס אנשי סגל. מניות עליבאבא ירדו בשליש מאז אוקטובר, והרשויות הסיניות מפעילות לחץ כדי להגביל את כוחה

20.07.2021, 21:11 | חדשות חוץ

אחד ממייסדי עליבאבא, ג'ו טסאי, הוא הקונה המסתורי של דירה בשווי 157 מיליון דולר במגדל הדירות היוקרתי ביותר במנהטן, כך מסרו מקורות המקורבים לרכישה. טסאי, שמחזיק בבעלותו גם את קבוצת ה-NBA ברוקלין נטס, רכש את הדירה הדו-מפלסית בסנטרל פארק סאות' 220 בשתי עסקאות. מדובר ככל הנראה ברכישת הבית בשווי השלישי בגובהו בארצות הברית אי פעם.

קראו עוד בכלכליסט:


ג ג'ו טסאי | צילום: בלומברג ג

הבית היקר ביותר שנמכר עד היום נמצא באותו בניין, ביתו של קן גריפין, המשתרע על פני ארבע קומות, אותן רכש תמורת 238 מיליון דולר ב-2019. רכישתו של טסאי כוללת שתי קומות, 60 ו-61, שמהן ניתן להשקיף על סנטרל פארק ומנהטן. העסקה כוללת גם דירת סטודיו בקומה 18, כנראה לאכלוס אנשי סגל.

סנטרל פארק סאות סנטרל פארק סאות' 220, מנהטן | צילום: בלומברג סנטרל פארק סאות

הודות לרכישה של גריפין ושל ידוענים כמו סטינג ודניאל אוך, המחירים בסנטרל פארק סאות' 220 המשיכו לעלות גם במהלך המגפה, ויותר מ-90% ממנו כבר נמכרו.

היחידות שנרכשו על ידי טסאי נמכרו לו במחיר גבוה ממחירן המקורי. קומה 61 נמכרה תמורת 51.4 מיליון דולר בשנה שעברה, וקומה 60 נמכרה תמורת 50.9 מיליון.

סנטרל פארק סאות סנטרל פארק סאות' 220, מנהטן | צילום: Vornado סנטרל פארק סאות

הרכישה הזו מגיעה ברגע רגיש עבור טסאי ועליבאבא: מניות החברה ירדו בשליש מאז אוקטובר, והרשויות הסיניות מפעילות לחץ כדי להגביל את כוחה ואת כמות המידע עליו היא חולשת. ג'ק מא, עמיתו של טסאי בהקמת החברה, נסוג מעין הציבור מאז החלו הרגולטורים הסינים והרשויות לבקרו, ומאז הביאה בייג'ינג לביטול ההנפקה המתוכננת של ענקית הפינטק שלו, אנט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות