אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הראל קרנות נאמנות ירון דייגי עוזב את הקבוצה מיה כרמי דרור

מנכ"ל הראל קרנות נאמנות ירון דייגי עוזב את הקבוצה

דייגי יקים עם חברת הפינטק אינדקס מדדים את חברת אינדקס גלובל, המעוניינת להקים ולשווק אינדקסים באירופה ובארצות הברית: "השוק בעולם נשלט על ידי שלוש חברות, לכן הפוטנציאל גדול"

26.07.2021, 17:39 | אלמוג עזר

סבב מינויים בהראל: מנכ"ל הראל קרנות נאמנות ירון דייגי יעזוב לאחר חמש שנים בתפקיד. דייגי עוזב חברה שנפדו מקרנות הנאמנות שלה 674 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה. זאת בעוד ענף הקרנות עצמו גייס בסך הכל 42.6 מיליארד שקל מתחילת השנה, והגיע לשיא בשוויו עם נכסים מנוהלים בסך 369 מיליארד שקל. 


קראו עוד בכלכליסט:


דייגי עוזב את חברת הקרנות של הראל כשהיא מנהלת 41.2 מיליארד שקל, 18.2 מיליארד שקל מתוך סכום זה בקרנות המנוהלות. מקרנות אלו נפדו 1.6 מיליארד שקל עד כה השנה, כשהפדיון נעשה בעיקר דרך הקרנות הכספיות שמשמשות כפק"מ עבור משקיעי הקרנות, כלומר כאשר בעלי הקרנות הכספיות בחרו להשקיע את הכסף שנצבר בכספיות מחדש בשוק המניות והאג"ח – הם בחרו לא לעשות זאת בקרנות האקטיביות של הראל. 


ירון דייגי, מיה כרמי דרור ירון דייגי | מיה כרמי דרור ירון דייגי, מיה כרמי דרור


על פי דייגי, הפדיונות לא היוו שיקול בעזיבת החברה. "לפני שבאתי לחברה היו בה פדיונות גדולים יותר. אני עוזב חברה שנמצאת במקום טוב מבחינת חדשנות ומעמד מול יועצים, ב-2019 היינו הגוף המגייס ביותר בענף". 

דייגי יקים עם חברת הפינטק אינדקס מדדים את חברת אינדקס גלובל, שמעוניינת להקים ולשווק אינדקסים באירופה ובארצות הברית. "בחברה החדשה אהיה שותף. הרצון שלי היה לצאת לדרך חדשה ועצמאית עם העמקת העסק לכיוון גלובלי ולהפסיק עם ניהול נכסים. שוק האינדקסים בעולם נשלט על ידי שלוש חברות MSCI, S&P ופוטסי, לכן הפוטנציאל הוא גדול", אמר דייגי. 

את דייגי יחליף אורי שור, מי שהקים ושימש במשך יותר מעשר שנים כמנכ"ל הראל סל, והוא  צפוי להיכנס לתפקיד בעוד מספר חודשים. שור סיים את תפקידו כמנכ"ל הראל סל על רקע הרפורמה בתעשיית תעודות הסל, שהפכה אותן לקרנות סל והכפיפה אותה לפעילות הקרנות. ברגע שתעודות הסל הפכו לקרנות סל ונכנסו תחת חברת הקרנות, בתי ההשקעות שמנהלים פעילות תעודות סל נאלצו לקבל החלטה אם להשאיר את המנהלים של תעודות הסל לצד המנהלים של קרנות הנאמנות או לוותר על כפל התפקידים. עתה, עם עזיבת דייגי, שיוצא לפעילות בתחום האינדקס, הגיע תורו של שור שינסה להפסיק את הדימום של חברת הקרנות. 

דייגי: "בחברה החדשה אהיה שותף. הרצון שלי היה לצאת לדרך חדשה ועצמאית"

בסבב הגיוסים הנוכחי גייסה הראל בכיר לשעבר בפסגות. מיכאל בנוולוגי, שניהל את פסגות ניירות ערך והיה אחראי גם על קופות הגמל המפעליות של בית ההשקעות, שניהלו יותר מ-50 מיליארד שקל בקופות ההסתדרות. בנוולוגי עזב את פסגות עם השלמת המכירה של בית ההשקעות לוואליו קפיטל, שבשליטת עדי צים. בנוולוגי ימונה לסגן מנהל חטיבת ההשקעות של החברה, בניהולו של כפיר חסין מנהל ההשקעות הראשי. 

במסגרת סבב המינויים ימונה שרון תובל למשנה למנכ"ל הראל פיננסים, וינהל את מערך הכספים והתפעול של הראל פיננסים. תובל, שכיהן כמשנה למנכ"ל הראל קרנות נאמנות, מחליף את דרור דפס, שכיהן בתפקיד משנה למנכ"ל הראל פיננסים במשך 15 שנה. יאיר מנדלסון, ששימש עד כה כסמנכ"ל הפיתוח העסקי של הראל פיננסים וכמנכ"ל אלפא טק ניהול השקעות (החברה בהראל שמציעה ניהול השקעות המבוסס על מודלים כמותיים), ימונה למשנה למנכ"ל חברות קרנות הנאמנות בתחום האקטיבי. 

השינוי בהראל קרנות נאמנות נערך שלושה חודשים בלבד לאחר מינוי מנכ"ל חדש לחברת הביטוח, ניר כהן, שהחליף את המנכ"ל המזוהה עם החברה מישל סיבוני. סיבוני כיהן במשך כמעט חמש שנים שנה כמנכ"ל הביטוח והפך למנכ"ל הקבוצה. מאז מינויו של כהן עזבו שלושה בכירים את חברת הביטוח: אייל אפרת, ראש החטיבה הטכנולוגית בהראל; דורון גינת, מנהל חטיבת החיסכון ארוך הטווח בחברה; ושגיא יוגב, מנהל חטיבת הביטוח הכללי של הראל. שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות