אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוקהיד מרטין ורפאל יפתחו מערכת יירוט בלייזר הדמיה: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

לוקהיד מרטין ורפאל יפתחו מערכת יירוט בלייזר

יצרנית האף 35 חתמה השנה גם על הסכם דומה עם תע"א למערכות מבוססות טילים

27.07.2021, 11:35 | אודי עציון

לוקהיד מרטין מרחיבה את הפעילות בישראל: חתמה עם רפאל על הסכם עקרונות לפיתוח, ייצור ושיווק עתידי של מערכת הגנה מבוססת-לייזר. 

קראו עוד בכלכליסט:

על פי ההסכם, שתי החברות יפעלו במשותף לתמיכה בפיתוח המערכת, שיווקה והפיכתה למבצעית בישראל ויבחנו את האפשרות לשווק את המערכת גם בארה"ב. 

ירוט בלייזר, הדמיה: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון ירוט בלייזר | הדמיה: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון ירוט בלייזר, הדמיה: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון


רפאל מפתחת עבור משרד הביטחון מערכת לייזר ליירוט רקטות, שתתגבר את סוללות כיפת ברזל, גם כן מתוצרת רפאל. ההסכם יוכל להפוך את לוקהיד לשותפה בפרויקט, ולאפשר ייצור רכיבים למערכת בארה"ב ורכישתם לצה"ל באמצעות הסיוע הביטחוני האמריקאי.

מערכות הגנה המשלבות טכנולוגיות לייזר מציעות יכולות יירוט ונטרול מדויקות יותר, אל מול מגוון רחב יותר של איומים הכוללים בין היתר רקטות ומל"טים. זאת, בעלות נמוכה באופן משמעותי בהשוואה ליירוט באמצעות טילים, וללא מגבלות מלאי. מנגד מערכות הלייזר עדיין קצרות טווח, ומתקשות לתפקד בתנאי עננות וסופות חול.

מוקדם יותר השנה חתמה לוקהיד על הסכם דומה עם התעשייה האווירית, לפיתוח מערכות הגנה מבוססות טילים. גם כאן אמור ההסכם להוביל להשתתפות לוקהיד בפיתוח וייצור הדור הבא של מערכת החץ, חץ 4.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות