אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא ברזיל: ראש ממשלת בריטניה ביקש "עסקת חירום" בתחום המזון צילום: רויטרס

נשיא ברזיל: ראש ממשלת בריטניה ביקש "עסקת חירום" בתחום המזון

לדברי ז'איר בולסונרו, בוריס ג'ונסון הציע לו לחתום על הסכם לאספקת מוצר מזון ש"נמצא במחסור בבריטניה"; בשגרירות הבריטית מכחישים

24.09.2021, 10:32 | חדשות חוץ

נשיא ברזיל, ז'איר בולסונרו, אמר אתמול כי ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, עימו נפגש השבוע בניו יורק, ביקש ממנו לחתום על "הסכם חירום" לאספקת מוצר מזון שנמצא במחסור בממלכה. כך מדווחת סוכנות רויטרס. שגרירות בריטניה פרסמה הודעה שליה דברי נשיא ברזיל "אינם עולים בקנה אחד עם העובדות שהם מכירים"


קראו עוד בכלכליסט:


בולסונרו, אשר אמר את הדברים במסגרת הנאום השבועי שלו, המשודר באינטרנט, לא נקב בסוג המזון המדובר, ואולם אמר כי העביר את הבקשה לשרת החקלאות תרזה כריסטינה.

לדבריו, "הוא (ג'ונסון) רוצה הסכם חירום במטרה לייבא סוג מזון מסוים שנמצא במחסור באנגליה". 

ברויטרס מציינים כי כמה מפעלים לייצור דשנים בבריטניה נסגרו בשבועות האחרונים עקב העלייה במחיר הגז הטבעי, דבר שגרם למחסור בפחמן דו-חמצני (CO2) - שיוצר את התסיסה בבירה ובמשקאות מוגזים, וכן משמש להימום חזירים ועופות המיועדים לשחיטה.

ממשלת בריטניה, המבקשת למנוע מחסור בבשר, האריכה את תמיכת החירום שהיא מעניקה, והזהירה את יצרני המזון כי עליהם להיות מוכנים לזינוק של 400% במחיר של פחמן דו-חמצני.

שרים בממלכה, כולל ראש הממשלה ג'ונסון, דחו את האפשרות של מחסור אפשרי במוצרים שונים לקראת חג המולד, למשל בשר הודו, אף שיש יצרנים שהזהירו מכך.
נשיא ברזיל ז נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו | צילום: רויטרס נשיא ברזיל ז
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות