אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירונאוטיקס זכתה במכרז בהודו בשווי של יותר מ-200 מיליון דולר צילום: עמית שעל

אירונאוטיקס זכתה במכרז בהודו בשווי של יותר מ-200 מיליון דולר

תחדש את מערך המלטי"ם של חיל הים ההודי; בתחילת השנה זכתה אירונאוטיקס, תחת ניהולו של משה אלעזר, במכרז של משרד הביטחון בהיקף של מאות מיליוני שקלים; ב-2019 נרכשה אירונאוטיקס ע"י חברת רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו, תמורת כמיליארד שקל

24.09.2021, 18:30 | גולן חזני

ממשלת הודו הודיע היום כי בחרה בחברת אירונאוטיקס כזוכה במכרז בינלאומי לחידוש מערך המלטי"ם של חיל הים ההודי. לאירונאוטיקס זהו הישג משמעותי של כניסה לפעילות במדינה גדולה בתחום התעשיות הבטחוניות.


קראו עוד בכלכליסט:


המכרז, בהיקף מוערך של מעל ל-200 מיליון דולר, מיועד לחדש את מערך יחידות האויריה של חיל הים הודי, והמלטי"ם נדרשים ליכולות מיוחדות בכל הקשור לפעילות בסביבה ימית ולהמראה ונחיתה על כלים ימיים.


משה אלעזר מנכ"ל אירונאוטיקס, צילום: עמית שעל משה אלעזר מנכ"ל אירונאוטיקס | צילום: עמית שעל משה אלעזר מנכ"ל אירונאוטיקס, צילום: עמית שעל


אירונאוטיקס, המנוהלת ע"י משה אלעזר, תספק לחיל הים ההודי מטוסי אורביטר 4 עם מערכות אלקטרואופטיות מתוצרת חברת קונטרופ, שהיא חברה בבעלות משותפת של אירונאוטיקס ורפאל, ומייצרת מערכות אלקטרואופטיות לשימוש יום ולילה ובתנאי ראות קשים.

לפני כשנתיים (2019) נרכשה אירונאוטיקס ע"י חברת רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו, תמורת כמיליארד שקל, והזכיה בהודו היא עבורה המשך לזכיה בתחילת השנה במכרז של משרד הביטחון בהיקף של מאות מיליוני שקלים, וזכיה נוספת במדינה במזרח אסיה בהיקף דומה. בעקבות הרכישה ב-2019 נמחקה מניית אירונאוטיקס מהבורסה בת"א.

לפני כחצי שנה רכשה אירונאוטיקס (הפעילה בתחום כלי הטיס הבלתי מאויישים הבינוניים והקטנים) את חברת מגל העוסקת בתחום הגנת המולדת (HLS), בסכום של 35 מיליון דולר, וזאת במסגרת הרחבת פעילותה לתחומים נוספים. לכלכליסט נודע כי בימים אלו מתנהלים מגעים לרכישת חברות נוספות.

לאור הגדלת היקף הפעילות, אירונאוטיקס מקימה כיום קמפוס במודיעין בשטח של למעלה מ-40,000 מ"ר, לשם תעבור החברה בשנתיים הקרובות, בנוסף למפעל בשטח של כ-15,000 מ"ר הכולל מסלול המראה שנחנך השנה באריזונה, שם ממוקמת חברת הבת האמריקאית CP העוסקת בייצור מיכלולים מוקשחים לשימוש צבאי.

מנכ"ל אירונאוטיקס מאז רכישתה על ידי רפאל וסטולרו הוא משה אלעזר, אל"מ (מיל') בחיל הים ששימש בתפקידים בכירים ברפא"ל עד למינויו באירונאוטיקס. כיו"ר משמש יואב הראבן.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות