אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בלעדי

המחסור מחריף, וסקודה הודיעה ללקוחות בישראל: "העיכוב לא בשליטתנו"

כפי שפורסם היום ב"כלכליסט", סקודה העולמית הודיעה כי תצמצם משמעותית את הייצור במפעל הראשי של היצרנית בצ'כיה, בשל המחסור בשבבים. ההודעה ללקוחות בארץ חושפת את חומרת המצב, ולא מצוין מתי צפויות להגיע המכוניות

18.10.2021, 15:24 | תומר הדר

ממתינים לסקודה חדשה? ייתכן שזה ייקח הרבה יותר ממה שחשבתם. כך עולה הודעה מיוחדת ששלחה סקודה העולמית ללקוחותיה בישראל באמצעות צ'מפיון מוטורס, יבואנית סקודה לארץ.


קראו עוד בכלכליסט:

הודעות דומות נשלחו ללקוחות סקודה בכמה שווקים בעולם. ההודעה מיועדת ללקוחות אשר הזמינו מכוניות חדשות והיו אמורים לקבלן השנה – אך ככל הנראה הדבר לא יקרה. 

סקודה קודיאק, סקודה סקודה קודיאק | סקודה סקודה קודיאק, סקודה

כפי שפורסם היום ב"כלכליסט", סקודה העולמית הודיעה היום כי תצמצם משמעותית את היצור במפעל העיקרי של היצרנית בצ'כיה – וזאת לאחר מספר צמצומי יצור שעליהם הודיעה היצרנית הצ'כית במהלך השנה הנוכחית - ואולם ההודעה הנוכחית של סקודה העולמית ללקוחותיה בישראל חושפת את חומרת המצב. 

לפי לשון ההודעה: "כרגע השיבוש העולמי בשרשרת האספקה הפחית את זמינותם של רכיבים מסוימים ליצור והרכבה של רכבים וסקודה, כמו חברות רבות אחרות בתעשיית הרכב נאלצת להתמודד עם הנסיבות הקשות האלה". עוד מציינת היצרנית: "אנו מצטערים על העיכוב המתמשך בייצור הרכב שהזמנת מסיבות אלה, אשר אינן בשליטתנו", לשון הודעת סקודה.

לא ידוע מתי המכוניות יגיעו

הודעתה של סקודה ללקוחותיה נמנע מלציין במפורש מתי המכוניות החדשות כן יגיעו. לפי לשון ההודעה אשר נשלח כאמור מסקודה העולמית: "אנו נעקוב בקפידה אחר התקדמות ייצור הרכב שהזמנת ונמשיך ליידע את סקודה ישראל אשר תמשיך לעמוד עמכם בקשר". 

רכבי סקודה, סקודה רכבי סקודה | סקודה רכבי סקודה, סקודה

ההודעה אינה כוללת כל אזכור לפיצוי בגין העיכוב. בין הלקוחות אשר קיבלו את ההודעה נמנים לקוחות אשר רכשו סקודה קודיאק, לקוחות אשר ממתינים לרכבם החדש יותר מארבעה חודשים וככל הנראה עוד צפויים להמתין לרכב פרק זמן בלתי מבוטל.

סקודה אינה יצרנית הרכב היחידה שמכוניות מתוצרתה יבוששו מלהגיע לישראל: יונדאי, קיה, מיצובישי, ניסאן. לקוחות של רוב יצרניות הרכב החדש ממתינים בימים אלה למכונית חדשה שמבוששת להגיע. לדברי גורמים בענף הרכב, בניגוד לחודשים האחרונים, שבמהלכם ענף הרכב עוד עבר במצב של שימור לקוחות קיימים, כעת מאגר ההזמנות החדשות מתחיל להידלדל בגלל חשש של הלקוחות מפני מצב בו מכוניתם החדשה תגיע במועד לא ידוע. 

יתרה מזאת, שוק הרכב הישראלי ייכנס בקרוב אל הישורת האחרונה של השנה: נובמבר ודצמבר, חודשים שבהם לקוחות פרטיים אינם מזמינים מכוניות חדשות בגלל רצון לקבל "דגמי 2022". השנה, כך נראה, לקוחות יצטרכו לקבל מכוניות ממודל "מחצית שנייה 2022".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות