אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה סופי: ביידן חתם על תוכנית הענק לשדרוג התשתיות גטי

עכשיו זה סופי: ביידן חתם על תוכנית הענק לשדרוג התשתיות

היקף התוכנית, שאושרה באחרונה בבית הנבחרים בתמיכת 13 מחוקקים רפובליקאים, עומד על כטריליון דולר; בין השאר יושקעו 65 מיליארד דולר בשיפור החיבור לאינטרנט, ו-110 מיליארד דולר בכבישים וגשרים

15.11.2021, 23:59 | חדשות חוץ

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן חתם היום על תוכנית הענק לשדרוג התשתיות בהיקף של כטריליון דולר. זאת לאחר שאושרה בסוף השבוע האחרון בבית הנבחרים, בתמיכת 13 רפובליקאים. באוגוסט אישרה הסנאט את התוכנית ברוב גדול, שכלל 19 מחוקקים רפובליקאים.


קראו עוד בכלכליסט:


מדובר באחד המרכיבים העיקריים בתוכנית הכלכלית-חברתית של ביידן, לצד תוכנית הענק למאבק במשבר האקלים ולהרחבת הסיוע הסוציאלי, בהיקף של 1.7 טריליון דולר, שעדיין לא אושרה בקונגרס. 

לפי התוכנית שאושרה, יושקעו בין השאר 110 מיליארד דולר בכבישים, גשרים ומיזמי תשתית אחרים; 66 מיליארד דולר ברכבות משא ונוסעים; 39 מיליארד דולר במערכות להסעת המונים; 65 מיליארד דולר בשיפור החיבור לאינטרנט, לאחר שמיליוני אמריקאים סבלו מבעיות בחיבור בתקופת מגיפת הקורונה; 55 מיליארד דולר בתשתיות מים ובהחלפת צינורות עופרת; ו-7.5 מיליארד דולר בהקמת עמדות הטענה למכוניות חשמליות. המימון יתפרס על פני חמש שנים - כ-50% מהיקף התוכנית הם כספים חדשים.

כשהוצגה התוכנית המקורית באפריל היא הסתכמה ב־2.25 טריליון דולר. ואולם במהלך המו"מ עם הרפובליקאים, שעליו התעקש ביידן, הושל ממנה מה שכונה "השקעה בתשתיות אנושיות", כמו הרחבת תוכניות הבריאות או טיפול בשינויי האקלים. עם זאת עדיין מדובר בתוכנית ענק, שיוצאת לדרך לאחר שבמשך שנים רבות לא הצליח הממשל בוושינגטון להעביר תוכנית לשדרוג מסיבי של התשתיות.

בטקס החתימה החגיגי שנערך היום בבית הלבן, השתתפו גם כמה מהמחוקקים הרפובליקאים שתמכו בתוכנית.


ביידן חותם על התוכנית, לצד סגניתו קמלה האריס, ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי , גטי ביידן חותם על התוכנית, לצד סגניתו קמלה האריס, ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי | גטי ביידן חותם על התוכנית, לצד סגניתו קמלה האריס, ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי , גטי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות