אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: קנס של 8 מיליון שקל על גביית מחיר מופרז לתרופה למחלה נדירה צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

לראשונה: קנס של 8 מיליון שקל על גביית מחיר מופרז לתרופה למחלה נדירה

רשות התחרות הודיעה לחברת MBI פארמה כי היא שוקלת להטיל עליה קנס בגין קביעת מחיר בלתי הוגן לתרופה מצילת החיים "לידיאנט", שמחירה עומד על 32 אלף שקל; קנס מינהלי הוטל על שני נושאי משרה בחברה בגובה של 615 אלף שקל – בכפוף לשימוע

23.11.2021, 15:00 | תומר גנון

אחרי ביקורת רבה, שינויים וזגזוגים במדיניות האכיפה, ובהמשך גם הנחיה מפורשת של בג"ץ: רשות התחרות מטילה לראשונה קנס מינהלי על חברה ומנהליה על גביית מחיר מופרז. 

קראו עוד בכלכליסט:

על פי הודעת הרשות, מ"מ הממונה על התחרות, עו"ד מיכל כהן, הודיעה היום (ג') לחברת MBI פארמה כי היא שוקלת להטיל עליה קנס מינהלי בסך של 8 מיליון שקלים בגין קביעת מחיר גבוה ובלתי הוגן לתרופה מצילת חיים "לידיאנט" למחלה נדירה חשוכת מרפא בשם CTX. על שני נושאי משרה הוטל קנס מינהלי של 615 אלף שקל – בכפוף לשימוע.

בעלות הגבוהה נושאות קופות החולים

מבדיקת רשות התחרות עולה כי MBI היא מונופול בישראל באספקת תרופה למחלת CTX. מדובר במחלה גנטית שבה לוקים מאות בודדות של אנשים ברחבי העולם, ומתוכם כ-50 בישראל. החולים במחלה נדרשים ליטול תרופה מצילת חיים מדי יום כל חייהם. 

בעבר, כך לפי בדיקת הרשות, נטלו החולים תרופה בשם Xenbilox (קסנבילוקס), אותה שיווקה בישראל בעיקר MBI במחיר של כ-8,000 שקל לחפיסה. בשנת 2017 הפסיקה היצרנית העולמית לייצר אותה, והחלה לשווק את "לידיאנט", כאשר אין שוני ממשי ביניהן. 

בשנת 2018 נרשמה בישראל "לידיאנט" כתרופה ייעודית למחלת CTX, ולכן על פי הרגולציה של משרד הבריאות, פרט לחריגים, לא ניתן לייבא תרופה אחרת לטיפול במחלה. כלומר BMI הפכה למונופול מושלם ללא מתחרים. באותה תקופה, ועד היום, עלה מחיר התרופה במאות אחוזים עד שהגיע לכ-50 אלף שקל לחפיסה אחת שמשמשת את החולה לחודש ימים. 


מ"מ הממונה על התחרות, עו"ד מיכל כהן, עמית שאבי מ"מ הממונה על התחרות, עו"ד מיכל כהן | עמית שאבי מ"מ הממונה על התחרות, עו"ד מיכל כהן, עמית שאבי


גם לאחר כניסת התרופה לסל התרופות, נותר מחיר התרופה גבוה, כ-32 אלף שקל לחפיסה המספיקה לחודש ימים. מדובר, לפי הודעת הרשות, במחיר גבוה במאות אחוזים לעומת הקסנבילוקס – התרופה הקודמת ששווקה בישראל – ללא כל שינוי מהותי בעלויות הייצור. בשל הפער הגדול בין מחיר התרופה הקודמת לתרופה הנוכחית, הוחלט כאמור כי מדובר במחיר מופרז. בעלות הגבוהה נושאות קופות החולים וקופת סל שירותי הבריאות, תוך פגיעה בתקציבן על חשבון הציבור בכללותו. 

כאמור בעקבות הבדיקה הודיעה מ"מ הממונה על התחרות כי היא שוקלת לקבוע כי החברה ניצלה את מעמדה המונופוליסטי לרעה באמצעות גביית מחיר גבוה ובלתי הוגן, ולהטיל על MBI ועל שני נושאי משרה בה עיצומים כספיים. בפני MBI ונושאי המשרה בה עומדת האפשרות להשמיע טענותיהם בפני הממונה במסגרת שימוע שייערך להם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות