אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת: אמזון הציעה לייקר משלוחי ספרים - בתמורה לביטול חקיקת מחיר מינימום למשלוח בלומברג

צרפת: אמזון הציעה לייקר משלוחי ספרים - בתמורה לביטול חקיקת מחיר מינימום למשלוח

ענקית המסחר המקוון הציעה לעלות את דמי המשלוח על הספרים לסביבות 2 יורו, בתמורה לכך שהפרלמנט הצרפתי יסוג מהחוק שמטרתו קביעת מחיר מינימום למשלוחי ספרים - במטרה להגן על חנויות ספרים פרטיות

09.12.2021, 06:00 | ליטל סמט

אמזון ניסתה למנוע את אישור החוק בצרפת להגנה על חנויות ספרים פרטיות. לפי רויטרס, ענקית המסחר המקוון הציעה לעלות את דמי המשלוח על הספרים לסביבות 2 יורו בתמורה לכך שהפרלמנט הצרפתי יסוג מהחוק שמטרתו קביעת מחיר מינימום למשלוחי ספרים.

קראו עוד בכלכליסט:

הסנטורית לור דרקו סיפרה לרויטרס כי דיוויד נאגר, האחראי באמזון על חטיבת הספרים והקינדל, העביר את ההצעה הזו בפגישתו עם שרת התרבות רוזלין באשלו. “הם היו מוכנים להעלות את דמי המשלוחים לטווח של 1.80–2 יורו כדי שיתאימו יותר לדמי המשלוח של סחורות אחרות, אך רק בתנאי אחד, שנסוג מהחוק כך שלא יועיל לחנויות הספרים”, סיפרה.

לדבריה, אמזון הפעילו במשך חודש לחצים רבים לחיסול החוק. כיום גובה אמזון דמי משלוח של סנט אחד בלבד וזאת מכיוון שמשלוח בחינם של ספרים אסור בצרפת, זאת בעוד שחנויות ספרים מקומיות גובות לרוב בין 5–7 יורו. שני מחוקקים נוספים אשרו את פרטי הפגישה. מאמזון לא אישרו את קיומה של הפגישה וסרבו להגיב על הדיווח.

מייסד אמזון ג’ף בזוס. כיום גובה סנט אחד על משלוחי ספרים
, בלומברג מייסד אמזון ג’ף בזוס. כיום גובה סנט אחד על משלוחי ספרים | בלומברג מייסד אמזון ג’ף בזוס. כיום גובה סנט אחד על משלוחי ספרים
, בלומברג

ממשלתו של עמנואל מקרון סירבה לסגת והחוק צפוי להיות מאושר רשמית ב־19 בדצמבר. לאחר מכן ייקבע מחיר המינימום למשלוחי ספרים. “החוק הזה חיוני כדי שנוכל לפקח על התחרות”, נמסר ממשרד התרבות. באמזון גם טענו כי החוק יוביל להתייקרות של הספרים, ויקשה במיוחד על צרכנים המתגוררים באזורים מרוחקים בלי חנות ספרים סמוכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות