אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שולץ חוזרת למייסדים: תימכר לפוד האוס של אורן שולץ אוראל כהן

פרסום ראשון

שולץ חוזרת למייסדים: תימכר לפוד האוס של אורן שולץ

בית המשפט המחוזי בת"א אישר את מכירת חברת ההסעדה של קרן אייפקס לחברת פוד האוס של אורן שולץ, בנו של מייסד החברה. זאת למרות שההצעה של פוד האוס עמדה על 3.2 מיליון שקל לעומת הצעות כספיות גבוהות יותר שהוגשו לאחר המועד לקבלת הצעות

12.12.2021, 18:13 | ליטל דוברוביצקי

חברת ההסעדה שולץ חוזרת למייסדיה, משפחת שולץ:  בית המשפט המחוזי בת"א אישר בדקות האחרונות את מכירת חברת שולץ של קרן אייפקס לחברת פוד האוס של אורן שולץ. זאת למרות שההצעה של פוד האוס עמדה על 3.2 מיליון שקל לעומת הצעות כספיות גבוהות יותר שהוגשו לאחר המועד לקבלת הצעות. 

למעשה, כאשר נאמן שולץ, עו"ד אבנר כהן קבע מועד להגשת הצעות, הוגשה הצעה יחידה מטעם פוד האוס שהוגשה במועד. לאחר מכן הגישה חברת  גורמה ארוחות הצעה גבוהה יותר משל פוד האוס ב-800 אלף שקל. הבוקר הוגשה הצעה כספית שלישית משופרת לבית המשפט לרכישת חברת  ההסעדה שולץ על ידי "מצודת אגסי" שירותי הסעדה בבעלותו של איש העסקים החרדי אהרן גרינפלד מאלעד. ההצעה הכספית של מצודת אגסי המיוצגת על ידי עו"ד נח קאפלין ועו"ד שאול חיים עמדה על 4.2 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט:


אורן שולץ בנו של מייסד חברת הקייטרינג שולץ, אוראל כהן אורן שולץ בנו של מייסד חברת הקייטרינג שולץ | אוראל כהן אורן שולץ בנו של מייסד חברת הקייטרינג שולץ, אוראל כהן

חברת שולץ נכנסה לאחרונה להליך של הקפאת הליכים לאחר שצברה חובות של כ-100 מיליון שקל. בית משפט מינה לחברה את עו"ד אבנר כהן  ממשרד כהן וילצ'יק שביקש לאשר את מכירת שולץ  לפוד האוס שהיתה בתחילה ההצעה היחידה שהוגשה. פוד האוס המיוצגת על ידי עו"ד אהוד גינדס  נמצאת בבעלות אורן שולץ שהוא בנו של יחיאל שולץ ז"ל, מייסד חברת שולץ ומי שהיה בעבר הבעלים שלה והצעת פוד האוס עמדה על כ-3.2 מיליון שקל . יש לזכור כי ב-2015 רכשה קרן אייפקס 70%-80% ממניות חברת ההסעדה שולץ בכ-150 מיליון שקל  לפי שווי של כ-200 מיליון שקל ממשפחת שולץ.

השופט חגי ברנר קבע עתה כי "יש לאשר את מכירת הפעילות והנכסים לחברת פוד האוס...יש לדחות את הטענה לפיה התמורה שהציעה פוד האוס אינה גבוהה דיה. לו סבר הנאמן בזמן אמת כי מדובר במכירה בנזיד עדשים חזקה עליו שלא היה מבקש מבית המשפט לאשרה אלא מבקש להאריך את המועד לשם קבלת הצעות טובות יותר". עוד קבע השופט כי "בית המשפט שאמור לאשר הליכי מכר נכסים שמתקיימים תחת פיקוחו, חייב לשוות לנגד עיניו לא רק את האינטרס החומרי הצר של הנושים שלפניו, אלא גם את האינטרס הציבורי הרחב הרבה יותר ולפיו יש לעודד וליתן גיבוי להליכי מכר הוגנים, שקופים ושיוויוניים". 

הנאמן עו"ד אבנר כהן הנאמן עו"ד אבנר כהן הנאמן עו"ד אבנר כהן


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות