אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט סוף-סוף קונה משהו: ברקשייר רוכשת את חברת הביטוח אלגהני ב-11.6 מיליארד דולר וורן באפט 2019 | צילום: AP

באפט סוף-סוף קונה משהו: ברקשייר רוכשת את חברת הביטוח אלגהני ב-11.6 מיליארד דולר

חודש לאחר שאמר כי הוא מתקשה למצוא הזדמנויות לרכישה גדולה: חברת האחזקות של באפט הודיעה היום על העסקה, שתתבצע במזומן - בפרמיה של 25% על מניית אלגהני; "ברקשייר תהיה הבית המושלם עבורה - זו חברה שעקבתי אחריה מקרוב ב-60 השנים האחרונות"

21.03.2022, 13:20 | חדשות חוץ

ברקשייר האת'ווי סוף-סוף מנצלת את קופת המזומנים העצומה שלה לרכישה משמעותית: חברת האחזקות של וורן באפט מודיעה היום (ב') על רכישת חברת הביטוח Alleghany תמורת 11.6 מיליארד דולר במזומן.


קראו עוד בכלכליסט:רק לפני חודש כתב באפט במכתב לבעלי המניות - כפי שכבר אמר כמה פעמים בשנים האחרונות - שהסיבה לכך שברקשייר לא מוציאה מזומנים על רכישות מהותיות היא כי הוא מתקשה לאתר הזדמנויות מתאימות. בהתאם לכך קופת ברקשייר צמחה ליותר מ-144 מיליארד דולר. מאז כנראה עברו מספיק מים בנהר כלשהו באומהה, ונמצאה ההזדמנות.

הרכישה הנוכחית תתבצע לפי שווי של 848.2 דולר למניה – פרמיה של 25% על מחיר הנעילה של אלגהני בשישי, 676.75 דולר. בהודעת ברקשייר נאמר כי העסקה (שתושלם ברבעון הרביעי) משקפת פרמיה של 16% על המחיר הממוצע של מניית אלגהני ב-30 הימים האחרונים, ומייצגת מכפלה של 1.26 על ערכה בספרים נכון ל-31 בדצמבר 2021.

וורן באפט , צילום: AP וורן באפט | צילום: AP וורן באפט , צילום: AP


"ברקשייר תהיה הבית הקבוע המושלם עבור אלגהני, חברה שעקבתי אחריה מקרוב ב-60 השנים האחרונות", אמר באפט, מנכ"ל ויו"ר ברקשייר. מנכ"ל חברת הביטוח ג'וזף ברנדון, שעמד בעבר בראש General Re, שבבעלות ברקשייר, שיבח את המהלך: "זוהי עסקה נפלאה עבור בעלי המניות של אלגהני, עסקיה, לקוחותיה ועובדיה".

ברנדון ציין עוד כי "שווי העסקה הזאת משקף את איכות החברה, והיא תוצאה של עבודה קשה, עקביות ונחישות של עובדי אלגהני במשך עשורים".

כאמור, במכתב השנתי האחרון שלו לבעלי המניות, מחודש פברואר, אמר באפט כי הוא וסגן היו"ר צ'רלי מאנגר לא מצאו הרבה "דברים מרגשים" במונחי רכישות גדולות אפשריות. "זוהי הרכישה המלאה הגדולה ביותר של ברקשייר זה זמן מה, אף שהסכום ששולם הוא קטן יחסית, ובוודאי שאינו מהווה את 'עסקת הענק' שבאפט דיבר עליה תכופות", אמר אדם כריספולי מחברת Vital Knowledge.

העסקה מדווחת שבוע לאחר שמניית A של ברקשייר שברה שיאים וננעלה לראשונה מעל שווי של חצי מיליון דולר. המניה תפתח את השבוע בשווי של 512,991 דולר.

תגיות