אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.בי.אי וריאליטי גרמניה רוכשים נכס מסחרי תמורת 50 מיליון שקל הנכס המסחרי במגדבורג, גרמניה | צילום: אסף רביבו

אי.בי.אי וריאליטי גרמניה רוכשים נכס מסחרי תמורת 50 מיליון שקל

מדובר בנכס השלישי שרוכשת זרוע הנדל"ן של בית ההשקעות, IBI pillar, יחד עם ריאליטי גרמניה – הנכס משתרע על מגרש של 12.5 דונם בעיר מגדבורג

30.05.2021, 10:29 | חזי שטרנליכט

בית ההשקעות IBI וריאליטי גרמניה חתמו על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי בעסקה לרכישת נכס מסחרי בעיר מגדבורג (Magdeburg) שבגרמניה - הנכס נרכש תמורת 50 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט:


מדובר בנכס השלישי שזרוע ההשקעות בנדל"ן של בית ההשקעות, IBI PILLAR רוכשת בשיתוף עם ריאליטי גרמניה. על פי המודל העסקי, ריאליטי גרמניה תפעל להשבחתו, תוך הוספת זכויות ושיפור התפעול, באמצעות מטה הקרן הממוקם בברלין. 

דייב לובצקי, מנכ"ל אי.בי.אי, צילום: אילן בשור דייב לובצקי, מנכ"ל אי.בי.אי | צילום: אילן בשור דייב לובצקי, מנכ"ל אי.בי.אי, צילום: אילן בשור

מדובר הפעם בנכס מסחרי על מגרש של כ- 12.5 דונם, המשמש כמרכז הקניות והשירותים המרכזי של העיר מגדבורג. במבנה שלושה שוכרי עוגן: ROSSMANN, רשת הפארם השנייה בגודלה בגרמניה, סופרמרקט מרשת EDEKA הגדולה בגרמניה, וסופרמרקט מרשת ALDI, אחת מרשתות הסופרמרקט הגדולות במדינה. נכון להיום, הנכס מניב ומאוכלס בתפוסה של 98%, וצפוי להניב תזרים שוטף עתידי לטווח הרחוק.

הנכס המסחרי במגדבורג, גרמניה, צילום: אסף רביבו הנכס המסחרי במגדבורג, גרמניה | צילום: אסף רביבו הנכס המסחרי במגדבורג, גרמניה, צילום: אסף רביבו

מגדבורג ממוקמת שעתיים נסיעה מברלין. בעיר עצמה מתגוררים כ-238 אלף תושבים ובמטרופולין העיר מתגוררים כ-2.2 מיליון תושבים - בשטחה שתי אוניברסיטאות מובילות ומתגוררים בה כ-20 אלף סטודנטים. 

בית ההשקעות וריאליטי רכשו כבר כאמור קודם לכן שני נכסים בגרמניה. בסוף חודש יולי 2020, נרכש במסגרת שיתוף הפעולה מרכז מסחרי בברלין בשווי של כ- 10 מיליון יורו ובדצמבר נרכש מרכז מסחרי ודירות להשכרה בנמל התעופה של דיסלדורף, בשווי של כ-18 מיליון יורו. נכון להיום, IBI PILLAR רכשה 15 נכסי נדל"ן בארה"ב ובגרמניה בשווי נכסים כולל של למעלה מ-2 מיליארד שקל.

לדברי דייב לובצקי, מנכ"ל IBI בית השקעות: "אנו מברכים על שיתוף הפעולה האסטרטגי עם קבוצת ריאליטי שהניב תוך זמן קצר חבירה לעסקה שלישית בגרמניה, מבין רבות מתוכננות. הניסיון והמקצועיות שנצברו בפעילות קבוצת קרנות ריאליטי  בישראל, ובפעילותה של ריאליטי גרמניה, בדגש על איתור והשבחת הנכסים הופך אותה לשותפה טבעית".

פלד ברקאי, שותף מנהל בריאליטי גרמניה: "בכוונתנו לפעול באמצעות הידע והמומחיות שלנו, לפיתוח הנכס שטומן בחובו אלמנט השבחה משמעותי. אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה עם IBI ומצפים להמשך שיתוף פעולה פורה בין הצדדים, שיוביל להמשך הרחבת הפעילות המשותפת".תגיות