אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיסקו רוכשת את סדונה הישראלית בכ-100 מיליון דולר אורן שגיאמנכ"ל סיסקו ישראל

סיסקו רוכשת את סדונה הישראלית בכ-100 מיליון דולר

סדונה הוקמה ב-2014 על ידי ד"ר אורי גרסטל ויוסי וליגשטיין ועוסקת בפיתוח טכנולוגיות תקשורת. החברה גייסה עד היום כ-20 מיליון דולר, העסקה הנוכחית צפויה להיסגר ברבעון הרביעי של השנה

11.05.2021, 15:30 | מאיר אורבך

ענקית טכנולוגיות המידע האמריקאית סיסקו רוכשת את חברת הסטארט אפ הישראלי סדונה (Sedona), שמפתח טכנולוגיות תקשורת. 


לפי IVC, החברה הישראלית גייסה עד היום כ-20 מיליון דולר. לפי הערכת כלכליסט, שווי העסקה עומד על כ-100 מיליון דולר. 


קראו עוד בכלכליסט:


החברה נוסדה ב-2014 על ידי ד"ר אורי גרסטל מהטכניון והיזם הסדרתי יוסי וליגשטיין ובין משקיעיה בסמר ונצ'ר פרטנרס ואינטל קפיטל. סדונה מעסיקה כיום 43 עובדים שיצטרפו לסיסקו תל אביב, ויהיו חלק ממרכז הפיתוח של החברה. העסקה צפויה להיסגר ברבעון הרביעי של השנה.


צוות סדונה צוות סדונה צוות סדונה


"זו רכישה מאוד משמעותית לחברת סיסקו", אומר לכלכליסט אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל. "האינטרנט של היום נבנה בעשורים האחרונים והוא נבנה שכבה על שכבה והיום ספקי השירות מתמודדים עם הרבה שכבות שדורש הרבה תחזוקה  והוא מאוד יקר וכדי ליצור את האינטרנט  של העתיד צריך מישהו שיכול לחבר ולנהל את כל השכבות. סדונה יודעת להתחבר לכל העולם הישן והיא עושה ניהול מלא של כל השירותים השלך".


אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל


הטכנולוגיה שפותחה בחברת sedona מאפשרת להתחבר לרשתות תקשורת, אשר נבנו עם מספר רב של טכנולוגיות ויצרנים ולנהל אותן כתשתית אחודה אחת. 

שילובה של חברת sedona בפלטפורמה של סיסקו יוצר מערכת ההופכת תשתית מורכבת משכבות רבות ויצרנים רבים לרשת אחד הנשלטת מקונטרולור מרכזי, ומבטיחה שירות מלא על גבי כל תשתית (IP, אופטי, רדיו). מערכת זו מפשטת את רשתות התקשורת של ספקיות השירות. 


תגיות