אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת ההשקיה החכמה סופלנט גייסה 9.5 מיליון דולר בהובלת מבטח שמיר חברת SupPlant | צילום: ליים שמש

חברת ההשקיה החכמה סופלנט גייסה 9.5 מיליון דולר בהובלת מבטח שמיר

סופלנט עוסקת במתן המלצות השקיה מדויקות וחכמות המבוססות חישה צמחית. החברה גייסה עד כה למעלה מ -19 מיליון דולר

13.06.2021, 14:00 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית SupPlant (סופלנט), הפועלת בתחום האג-טק גייסה 9.5 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילו מבטח שמיר, שותפות המו"פ ו-Boresight Capital והשתתפו בו סמארט-אגרו ו-Menomadin Foundation. החברה גייסה עד כה למעלה מ -19 מיליון דולר.


קראו עוד בכלכליסט:


סופלנט עוסקת במתן המלצות השקייה מדויקות וחכמות המבוססות חישה צמחית. בכך מאפשרת לחקלאים ברחבי העולם להתמודד עם ההתחממות הגלובלית במציאות של מחסור במים ובתנאי אקלים משתנים. סופלנט פועלת כיום ב-14 מדינות ומתמחה ב-31 גידולים חקלאיים שונים.  

הטכנולוגיה של סופלנט מבוססת על סט חיישנים המנטרים את הצמח והקרקע. בעזרת האלגוריתם מתבצע תכלול של המידע עם נתוני מזג אוויר נוכחיים ותחזית צפויה. התוצאה מייצרת פקודות השקיה מדויקות ופשוטות לחקלאים. בנוסף, המערכת מאפשרת לחקלאים להתכונן ולהתמודד עם פגעי אקלים, לשפר מדדי איכות כמו רמות סוכר בפרי וללמוד את תגובת הצמח והפרי לשינויים בסביבה.


חברת SupPlant, צילום: ליים שמש חברת SupPlant | צילום: ליים שמש חברת SupPlant, צילום: ליים שמש


אורי בן נר, מנכ"ל סופלנט, מסר כי "הגיוס יאפשר האצה של פריסת הטכנולוגיה החדשה, ללא צורך בהשקעת החקלאים בחומרה. הדבר יאפשר להם ליהנות מהיתרונות המשמעותיים שהטכנולוגיה מייצרת. יש לזכור שרוב מוחלט של חקלאי העולם לא נהנה כיום מהפיתוחים המדהימים שאנחנו רואים בשנים האחרונות, לרבות המערכות שאנחנו מוכרים כבר כמה שנים ברחבי העולם. היכולת להנגיש את הטכנולוגיה שלנו לקבוצה הזו היא לא פחות מבשורה דרמטית לעולם״.

דגנית ורד, מנכ"לית שותפות המו"פ סמארט אגרו, מסרה: "השותפות רואה בהשקעה בסופלנט, העוסקת בתחום ההשקיה המדייקת, כהשקעה שתספק פתרונות להתמודדות עם הצורך להעלאת היבול ודרכו את הרווח הכלכלי לחקלאי בנוסף ליציבות שרשרת האספקה של המזון לאוכלוסיית העולם הגדלה. זאת לצד המענה למחסור במים ותהליך המדבור המתרחש עקב שינויי האקלים".

תגיות