אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנונית ראשונה לבנקאות הפתוחה: הבינלאומי משיק את Multibank סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבינלאומי | צילום: תמר מצפי

סנונית ראשונה לבנקאות הפתוחה: הבינלאומי משיק את Multibank

המוצר יאפשר ללקוחותיו לראות את המידע על חשבונות העו"ש שלהם בכל הבנקים במרוכז. עפ"י הערכות, שאר הבנקים ישיקו מוצר דומה בתקופה הקרובה

14.06.2021, 15:17 | עירית אבישר

כחודשיים לאחר שנכנס לתוקף השלב הראשון ברפורמת הבנקאות הפתוחה, משיק הבנק הבינלאומי מוצר ראשון בתחום. הבנק בניהולה של סמדר ברבר צדיק הודיע כי ישיק את Multibank, שירות שירכז ללקוח את המידע מכל חשבונות הבנק שלו.

קראו עוד בכלכליסט:

בשלב זה המידע יכלול פרטים על חשבון העו"ש בלבד, אולם בהמשך יורחב המידע בהתאם למתווה שקבע בנק ישראל בנוגע לשיתוף המידע (כרטיסי אשראי, הלוואות וחסכונות ובהמשך גם פרטי חשבון ני"ע). זו למעשה הפעם הראשונה שבנק מרכז ללקוחותיו נתונים הקיימים בבנקים מתחרים. לפי הערכות, שאר הבנקים ישיקו בתקופה הקרובה שירות דומה.

רון גריסרו, ראש החטיבה הבנקאית בבינלאומי , צילום: תמר מצפי רון גריסרו, ראש החטיבה הבנקאית בבינלאומי | צילום: תמר מצפי רון גריסרו, ראש החטיבה הבנקאית בבינלאומי , צילום: תמר מצפי

רפורמת הבנקאות הפתוחה מאפשרת גישה למידע על לקוחות הבנקים לצד שלישי (בהסכמת הלקוח), וזאת במטרה שמידע זה יאפשר להציע ללקוח הצעות למוצרים פיננסים במחיר המותאם ללקוח, וכן שירותים המתאימים למצבו. לרפורמה זו פוטנציאל להגברה משמעותית של התחרות במערכת הבנקאית, אלא שכרגע רק שלב אחד שלה מיושם, והוא פתיחת המידע. 

הנדבך השני ברפורמה הוא מתן רשיונות לחברות פינטק שיקבלו את אותה גישה, ושעליהן תפקח רשות ני"ע. הליך הרישוי טעון חקיקה, שהיתה תקועה במשך שנה בשל הקיפאון הפוליטי, ולכן נוצר מצב שכרגע רק הבנקים רואים את המידע האחד על השני. הקמת הממשלה החדשה אמורה להאיץ את יישום שלב כניסת גופי הפינטק.

רון גריסרו, סמנכ"ל וראש החטיבה הבנקאית בבינלאומי: "השירות החדש, המתבסס על עקרונות הבנקאות הפתוחה, מאפשר הגברת התחרות לטובת הלקוחות שיכולים כעת לראות בצורה נוחה מידע מכל חשבונותיהם, ולנהל בצורה שקופה והוליסטית יותר את ענייניהם הפיננסיים".


תגיות