אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כביש 6 חוצה צפון ללקוחות חייבים: שלמו את חובכם עד סוף אפריל, וקבלו 50% הנחה בהוצאה לפועל כביש 6 צפון | צילום: דרך ארץ

כביש 6 חוצה צפון ללקוחות חייבים: שלמו את חובכם עד סוף אפריל, וקבלו 50% הנחה בהוצאה לפועל

חברת 6 חוצה צפון, פרסמה "מבצע מיוחד" במסגרתו יוכלו "לקוחות מזדמנים", שאינם מנויי החברה ושצברו חובות ונפתח נגדם תיק בהוצאה לפועל, לסגור את חובם עד סוף אפריל ולקבל הנחה של 50% בשכר טרחת עורכי הדין

22.03.2022, 11:14 | יובל שדה

חברת 6 חוצה צפון, פרסמה היום (ג') כי היא יוצאת ב"מבצע מיוחד" שיאפשר ללקוחות שיש להם חוב לחברה, שהגיע להוצאה לפועל, הנחה של 50% משכר טרחת עורכי הדין, המהווה את העלות המשמעותית של החוב.

קראו עוד בכלכליסט:

ה"מבצע" החל אתמול (ב') ויימשך עד ה-28 באפריל, במסגרתו יוכלו "לקוחות מזדמנים", שאינם רשומים כמנויי החברה ושצברו חובות בגין נסיעה בכביש 6 חוצה צפון ונפתח נגדם תיק בהוצאה לפועל – לסגור את חובם ולקבל הנחה של 50% בשכר טרחת עורכי הדין.

ביקורת רבה הופנתה בשנים האחרונות מול ההתנהלות של חברת 6 חוצה צפון, ועיקרה התמקדה בכך שלקוחות לא מודעים לעובדה שהם נכנסים למקטע אחר מכביש 6 הראשי. בין היתר, בנובמבר נערך דיון בכנסת, בוועדה לפניות הציבור בראשות ח"כ יעל רון בן משה (כחול לבן), על "הליכי הגבייה הדורסניים של כביש 6 חוצה צפון". במהלך הדיון הקריאו מכתב של מנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק בו ציינה כי "קיימת בעיה של מודעות הנוסעים במעבר מכביש 6 לכביש 6 צפון, רבים סופגים קנסות בעקבות חוסר המודעות".

פקק תנועה בכביש 6, צילום: שאטרסטוק פקק תנועה בכביש 6 | צילום: שאטרסטוק פקק תנועה בכביש 6, צילום: שאטרסטוק

הקנסות הישירים על הנוסעים שאינם משלמים אינם גבוהים ומסתכמים בריבית של שקלים בודדים, אך במקרים בהם הקנס לא שולם במשך זמן ממושך נפתח תיק בהוצאה לפועל והחייבים נדרשים בהוצאות של מאות ואף אלפי שקלים.

כביש 6 חוצה צפון נמתח בין מנהרות יקנעם למחלף סומך בשני מקטעים - מקטע יקנעם ומקטע סומך, ונמצא באחריות חברת 6 חוצה צפון, שהינה זכיין נפרד מחברת דרך ארץ המפעילה את המקטעים הוותיקים של כביש 6.

מחברת 6 חוצה צפון נמסר "אנו שבים ומפצירים בנוסעים בכביש - הירשמו עוד היום כמינויים באתר כביש 6 חוצה צפון. מדובר בהליך קצר, פשוט והכי חשוב - ללא דמי מינוי, משלמים רק מתי שנוסעים, ללא כל טרחה או מאמץ".

תגיות