אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקה חמישית ל-IBI וריאליטי בגרמניה: שווי תיק הנכסים במדינה - חצי מיליארד שקל אוהד רוזן מנהל שותף ב קרן ריאליטי | צילום: מיכאל טופיול

בלעדי

עסקה חמישית ל-IBI וריאליטי בגרמניה: שווי תיק הנכסים במדינה - חצי מיליארד שקל

השותפות רכשה נכס נוסף, בעיר קרפלד הסמוכה לדיסלדורף, תמורת 80 מיליון שקל - הוא כולל 2 מבנים בתפוסה מלאה, המניבים הכנסות של 20 מיליון יורו בשנה

27.12.2021, 09:52 | חזי שטרנליכט

בית ההשקעות IBI וקבוצת ריאליטי גרמניה חתמו על עסקה לרכישת נכס מסחרי בעיר קרפלד Krefeld, בגרמניה. הנכס הוא בשווי של כ-80 מיליון שקל, ומדובר בעסקה החמישית שמבצעים שני הצדדים במדינה. 

קראו עוד בכלכליסט:


העסקה מצטרפת לארבעה נכסים קודמים שריאליטי גרמניה רכשה בשיתוף פעילות הנדל"ן של בית ההשקעות הנקראת IBI PILLAR. ארבעת הנכסים האחרים נרכשו במשך שנתיים בתמורה ל-440 מיליון שקל. הצדדים ממשיכים ולפעול יחד לאתר נכסים מסחריים נוספים לרכישה במסגרת קרן חדשה שמוקמת בימים אלו על ידי ריאליטי גרמניה.

בית ההשקעות IBI מקדם פעילות ההשקעה בנדל"ן באמצעות קרנות לפי תחומי התמחות שונים. מעבר לקרן החדשה שהוא מקים עם ריאליטי להשקעות בגרמניה שתגייס סכום של 200 מיליון שקל. באוקטובר האחרון חשף כלכליסט כי IBI PILLAR מקים עם האחים דיין קרן להשקעה במלונות בישראל. העסקה עם האחים דיין תקים קרן שצפויה לרכוש בין 8 ל-12 מלונות, בהיקף כספי כולל שצפוי להגיע ל-1.2 מיליארד שקל וזאת באמצעות גיוס של 500 מיליון שקל ממשקיעים שונים ומימון. 

בפעילות הנוכחית עם ריאליטי בגרמניה, הנכס החדש שנרכש על ידי שתי השותפות בעיר קרפלד, משתרע על פני 11 דונם וכולל שני בניינים. שטחו הכולל עומד על כ-14,000 מ"ר והוא ממוקם במרכז העיר בסמוך לתחנת הרכבת ובניין העירייה. הנכס מאוכלס כיום בתפוסה מלאה (100%) על ידי חברה ציבורית גדולה בתחום הגז שנקראת אייר ליקוויד. ההכנסות מהנכס מסתכמו ב-20 מיליון יורו שנה, והוא מושכר לתקופה של 10 שנים. כמו כן בנכס קיימים זכויות בניה נוספים שהשותפות יכולות לנצל. 

דייב לובצקי מנכ"ל בית ההשקעות IBI, צילום: יחצ דייב לובצקי מנכ"ל בית ההשקעות IBI | צילום: יחצ דייב לובצקי מנכ"ל בית ההשקעות IBI, צילום: יחצ


העיר קרפלד ממוקמת צפונית מערבית לדיזלדורף, ונמצאת לא הרחק (26 ק"מ) מהגבול עם הולנד. קרפלד ממוקמת קרוב לכבישים המהירים, וכעשרה קילומטרים משדה התעופה בדיסלדורף. הצוות המקומי של ריאליטי גרמניה ינהל את הנכס והשותפות תרוויח מהתשואה השוטפת ובהמשך יפעלו להשבחת הנכס ולמכירה שלו.   

מתן לייבה, מנהל הפעילות של IBI PILLAR מציין כי "בשנה וחצי האחרונות הגדלנו באופן משמעותי את השקעותינו בשוק הנדל"ן הגרמני באמצעות שותפינו בריאליטי. השוק הגרמני בכלל ושוק המשרדים בפרט מוסיפים לדעתנו להיות אטרקטיביים ויחד עם הניהול המקצועי של ריאליטי אנו סבורים שנדע להציג ביצועים חזקים גם בתקופה מאתגרת זו. אנו מוסיפים לחפש נכסים במיקומים חזקים וצומחים בגרמניה, עם שוכרים יציבים ואפשרויות השבחה מגוונות".  

אוהד רוזן, שותף מנהל קבוצת ריאליטי הוסיף כי בקבוצה "מאמינים שהשוק הגרמני יודע להחזיר תשואות טובות למי שיודע לייצר ערך ועסקה זו היא בעלת פוטנציאל רב. משקיענו נהנים מתזרים מזומנים רבעוני חזק ומתשואה אטרקטיבית. לפנינו צבר עסקאות איכותי ורב ואנו שמחים על שיתוף הפעולה עם IBI PILLAR שבמסגרתו נוכל להמשיך ולנצל את היתרונות היחסיים שלנו בשוק הגרמני."
תגיות