אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבינלאומי סוגר את עונת דו"חות הבנקים: הרווח הנקי זינק ב-81% סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבינלאומי | צילום: תמר מצפי

הבינלאומי סוגר את עונת דו"חות הבנקים: הרווח הנקי זינק ב-81%

הבנק סיכם את הרבעון השלישי של 2021 עם רווח נקי של 364 מיליון שקל; בינלאומי רשם הכנסות של 69 מיליון שקל בגין החזר הפרשות להפסדי אשראי, לעומת הוצאות של 91 מיליון שקל בסעיף זה ברבעון המקביל; הבנק יחלק דיבידנד של 320 מיליון שקל

23.11.2021, 12:04 | אלמוג עזר

הבנק הבינלאומי, האחרון מבין הבנקים לפרסם את דו"חות הרבעון השלישי, ממשיך את המגמה של אחיו הגדולים במערכת הבנקאית: החזר של הפרשות אשראי הקפיץ את הרווח הנקי, ועל רקע זה  דירקטוריון הבנק אישר חלוקת דיבידנד של 320 מיליון שקל - סכום שמהווה 30% מהרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של השנה וקצת פחות מהרווח הנקי ברבעון השלישי.

קראו עוד בכלכליסט:

הרווח הנקי של הבנק זינק ב-81% ל-364 מיליון שקל. זאת לאחר שהבנק רשם הכנסות בגין הפסדי אשראי בהיקף של 69 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת הוצאות בהיקף של 91 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2020. בעקבות התאוששות המשק ממשבר הקורונה מחזירים הבנקים ברישום החשבונאי חלק מההפרשות שביצעו אשתקד, שנועדו בשעתו לספק כרית הון למקרה של הפסדי אשראי ופשיטות רגל. שחרור הפרשות אלו מצטרפות לשורת הרווח.

התשואה על ההון ברבעון השלישי הסתכמה בשיעור של 15.5% לעומת 9.5% ברבעון המקביל. הרווח מעמלות של הבנק צמח ב-5% לעומת הרבעון המקביל ועמד על 352 מיליון שקל.

הבינלאומי הוא הבנק שסוגר את עונת הדוחות של הבנקים הגדולים. התחממות שוק הנדל"ן תמכה מהותית ברווחי הבנקים ברבעון השלישי. גם הבינלאומי רשם עלייה בתיק האשראי לכדי 31 מיליארד שקל, עלייה של מיליארד שקל לעומת הרבעון הקודם ולעומת 27 מיליארד שקל ברבעון המקביל. 

בסיכום תשעת החודשים הראשונים של 2021 רשם הבנק רווח שיא של 1.07 מיליארד דולר - כפול מזה שנרשם בתקופה המקבילה. הבנק רשם גם עלייה של 3% בהכנסות מפעילות של לקוחותיו בשוק ההון בתשעת החודשים הראשונים, ואלה הסתכמו ב-560 מיליון שקל.


סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי, צילום: תמר מצפי סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי | צילום: תמר מצפי סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי, צילום: תמר מצפי


תגיות