אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ירושלים: יש להפקיד תוכנית לדיור להשכרה בפסגת זאב צילום: יואב דודקביץ

עיריית ירושלים: יש להפקיד תוכנית לדיור להשכרה בפסגת זאב

העירייה המליצה על הפקדת תוכנית המיועדת לדיור להשכרה למסחר ותעסוקה על קרקעות בשכונה. מדובר בתוכנית שמקדם משרד הבינוי והשיכון עבור חברת דירה להשכיר על קרקע פנויה בשכונה המשתרעת על 71 דונם

18.10.2021, 06:00 | דותן לוי

עיריית ירושלים המליצה במסגרת דיון בוועדה המקומית לתכנון ובנייה על הפקדת תוכנית המיועדת לדיור להשכרה למסחר ותעסוקה על קרקעות בשכונת פסגת זאב, כך נודע ל"כלכליסט". 

קראו עוד בכלכליסט:

מדובר בתוכנית שמקדם משרד הבינוי והשיכון עבור חברת דירה להשכיר על קרקע פנויה בשכונה המשתרעת על 71 דונם ומיועדת כיום למסחר ותעסוקה. התוכנית ממוקמת בפסגת זאב מרכז, מול הכניסה הצפון מזרחית לעיר (בסמוך למחסום חיזמא), ותחום התכנון נמצא בין הרחובות שדרות סיירת דוכיפת, רא"ל אמנון ליפקין שחק ומישאל מזרחי. 

במסגרת התוכנית מציע משרד השיכון לשנות את ייעוד הקרקע באופן שיאפשר גם בנייה למגורים להשכרה, מוסדות ציבור, שטחי ציבור פתוחים וכן מגרש אחד למסחר ותעסוקה. התוכנית ממשיכה את המרקם העירוני הקיים ומאפשרת את פיתוח השכונה. בתוכנית מוצעים מבני מגורים בני 11 קומות הכוללים 470 דירות, וכן מוצע שטח של 21 אלף מ"ר למסחר ותעסוקה במבנה בן חמש קומות. לפי ההחלטה, התכנית תקודם במסלול של דירה להשכיר.

שכונת פסגת זאב בירושלים, צילום: יואב דודקביץ שכונת פסגת זאב בירושלים | צילום: יואב דודקביץ שכונת פסגת זאב בירושלים, צילום: יואב דודקביץ

כיום יש מספר פרויקטים פעילים בירושלים. בשכונת ארנונה פרויקט ל־333 דירות, שמאוכלס ומנוהל על ידי שיכון ובינוי; פרויקט הדסה הקטנה בקריית יובל, הכולל 540 דירות; ופרויקט בשכונת מלחה ל־99 דירות. ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר בעקבות המלצת הוועדה: "אישור התוכנית מהווה נדבך נוסף בתוכנית האסטרטגית העירונית לקידומה של פסגת זאב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות