אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קופות החולים יקבלו 240 מיליון שקל - על חשבון סעיפים בקופסת הקורונה שלא בוצעו קופת חולים מכבי | צילום: חיים צח

קופות החולים יקבלו 240 מיליון שקל - על חשבון סעיפים בקופסת הקורונה שלא בוצעו

משרדי האוצר והבריאות סיכמו על העברת הסכום לקופות בגין הוצאות מיוחדות על ההתמודדות עם הקורונה; במקביל, בתי החולים העצמאיים מחריפים המחאה - וישבתו מחר בין 8 ל-10

01.09.2021, 19:21 | אדריאן פילוט

משרדי הבריאות והאוצר סיכמו היום כי קופות החולים - כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת - יקבלו תוספת של 240 מיליון שקל עבור החודשים יולי עד אוקטובר, בגין הוצאות מיוחדות על כוח אדם וציוד בשל הקורונה. חלוקת הכספים תתבצע בהתאם למספר המבוטחים של כל קופה.קראו עוד בכלכליסט:


 קופות החולים מקבלות כספים להתמודדות עם הקורונה בשני ערוצים: בגין בדיקות וחיסונים, ובגין תגבור - צוותים, שירות לקוחות ועוד.

הכסף החדש שיגיע לקופות הוא עבור הסעיף השני - כלומר, הוצאות מיוחדות שאינן קשורות לבדיקות ולחיסונים.


קופ"ח כללית, צילום: יאיר שגיא קופ"ח כללית | צילום: יאיר שגיא קופ"ח כללית, צילום: יאיר שגיא


מבחינת הקופות ומשרד הבריאות מדובר בכסף "חדש". עם זאת ל"כלכליסט" נודע כי הכסף יגיע מסעיפים שלא בוצעו בתוך קופסת הקורונה שכבר אושרה. עוד נודע כי מדובר בסעיפים הקשורים לערבויות לעסקים, שכעת נהפכו ללא רלוונטיים. כלומר, מבחינת האוצר מדובר בכסף "ישן" שהיה כבר בתוך הקופסה, אך מבחינת משרד הבריאות מדובר בכסף חדש שנכנס למערכת.

בתוך כך, בתי החולים הציבוריים העצמאיים יחריפו מחר את המחאה שבה החלו לפני שבועיים, וישביתו את פעילותם בשעות 10:00-08:00, מלבד טיפולים מצילי חיים; זאת, על רקע מה שהם מכנים "אי יישום" ההסכם שחתמו משרדי האוצר והבריאות עימם לפני כחצי שנה. 

בתי החולים הציבוריים העצמאיים - הדסה ושערי צדק בירושלים, מעייני הישועה בבני ברק, לניאדו בנתניה, אסותא אשדוד ושלושת בתי החולים בנצרת - טיפלו באוכלוסיות חשופות במיוחדת לקורונה (חרדים וערבים) ונפגעו מאוד כלכלית בשל כך. בתי חולים אלה אינם שייכים לא לממשלה ולא ל"כללית", ולכן נאלצים להתקיים מהכנסותיהם או מנדבות של המדינה.

מנכ״ל שערי צדק, פרופ' עפר מרין, מסר: "אנחנו פותחים מחר מאהל מול משרד ראש הממשלה, ונשב שם עד שיהיה פתרון. נעשה שם את ארוחת השבת, נעשה שם את ארוחת ראש השנה ביחד עם המשפחות שלנו - עד שיימצא פתרון". 

תגיות