אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דה לסר תמכור נכס בברוקלין במחיר הנמוך ב-17% מהשווי בספרים בורסה מידע פנים | צילום: שאטרסטוק

דה לסר תמכור נכס בברוקלין במחיר הנמוך ב-17% מהשווי בספרים

שווי הנכס בספרי החברה עומד על 56.4 מיליון דולר - ואולם היא תמכור אותו תמורת 47 מיליון דולר; כ-21.3 מיליון דולר מהתמורה ישמשו את דה לסר לפירעון ההלוואה הקיימת בנכס

16.09.2021, 21:06 | יניב רחימי

חברת הנדל"ן המניב האמריקאית דה לסר שבשליטת אברהם לסר תמכור את הנכס 101 Fleet Place בברוקלין בהנחה של 17% על השווי שלו בספרים.


קראו עוד בכלכליסט:

שווי הנכס בספרי החברה נכון ליום 30 ביוני 2021 עמד על 56.4 מיליון דולר, ואילו העסקה עליה דווח לבורסה ערב כניסת יום הכיפורים אמורה להתבצע בתמורה ל-47 מיליון דולר. 

דה לסר מציינת שהחברה החליטה על ביצוע העסקה, על אף הפער בין מחיר המכירה לשווי בספרים ולמרות הצעות אחרות שאינן מחייבות בהתקבלו, לאור לוחות הזמנים הצרים להשלמתה ולצורך חיזוק בסיס הנזילות שלה.

המועד האחרון להשלמת עסקת המכירה נקבע לכל המאוחר ל-15 בדצמבר 2021. עם השלמת העסקה, מתוך תמורת המכירה, כ-21.3 מיליון דולר ישמשו את דה לסר לפירעון ההלוואה הקיימת בנכס והיתרה תשוחרר לחברה לאחר תשלום הוצאות עסקה. בדה לסר מעריכים שהעסקה תניב לה תזרים חופשי של 21.55 מיליון דולר.


ברוקלין (ארכיון), צילום: scaerfsystem ברוקלין (ארכיון) | צילום: scaerfsystem ברוקלין (ארכיון), צילום: scaerfsystem


הנכס הנמכר הוא בניין חד קומתי המשמש כמעון יום (Day Care Center). הנכס כולל גם שטח לא מהותי ובו כמה מקומות חניה בודדים. בדצמבר 2019 מועצת העיר ניו יורק אישרה שינוי ייעוד לגבי הנכס באופן המאפשר, בכפוף להוצאת היתרי בנייה, הקמת שטחי משרדים, מסחר ומגורים בשטח כולל של כ-200 אלף מ"ר.

לפני כשבועיים, עם פרסום הדוחות הכספיים לרבעון השני, דה לסר הודיעה כי שיעור הריבית שישאו איגרות החוב (סדרה ו') יעלה בחצי אחוז ויעמוד על 5.5%. העלאת הריבית נובעת מכך שדה לסר חרגה מאמת מידה הפיננסית ביחס לשיעור התפוסה הדרוש בנכס Mapleton Rentals.

לדה לסר ארבע סדרות אג"ח שנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב והחוב המצטבר של החברה למחזיקי האג"ח מסתכם ב-1.1 מיליארד שקל. תשואות האג"ח של דה לסר נעות בטווח של 4.9%-8.3%. איגרות החוב המובטחות (סדרה ו') נסחרות בתשואה הנמוכה ביותר, ואילו איגרות החוב בעלות המח"מ הארוך ביותר נסחרות בתשואה הגבוהה ביותר (סדרה ז').

תגיות