אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופטים החליטו: חפץ לא יעיד היום נגד נתניהו חפץ ונתניהו | צילומים: יאיר שגיא, אי פי איי

השופטים החליטו: חפץ לא יעיד היום נגד נתניהו

אחרי שיו"ר האופוזיציה כבר הגיע לבית המשפט, השופטים קיבלו את בקשת סנגוריו לדחות בשבוע את העדות של עד המדינה, בעקבות המידע החדש שמסרה העוזרת של מילצ'ן. התובעת על ההדלפות: "הזדעזענו, שההגנה תפנה ליועמ"ש". השופטים: "לא ניתן לעבור לסדר היום על ההדלפות, מצפים מהרשויות לברר"

16.11.2021, 10:52 | גלעד מורג, קובי נחשוני, עינב חלבי, ynet

אחרי שיו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו כבר הגיע לאולם, וגם ניר חפץ בא לבית המשפט, שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים החליטו הבוקר (שלישי) לקבל את בקשת סנגוריו של נתניהו - ולדחות בשבוע את תחילת העדות הדרמטית של עד המדינה. זאת בעקבות העדות החדשה שמסרה העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן, הדס קליין. השופטים הסבירו כי הגיעו למסקנה ש"לא ניתן להבטיח כי העד לא יתייחס בעדותו גם לאישום השלישי" (תיק המתנות). המפגינים תומכי נתניהו מחוץ לבית המשפט פרצו בקריאות שמחה. 

קראו עוד בכלכליסט:

השופטים התייחסו בחומרה לפרסומים בתקשורת על תוכן העדות החדשה של קליין: "אשר בטענות בדבר ההדלפה, אחנו סבורים שלא ניתן לעבור על כך על סדר היום. מצפים שרשויות החקירה יערכו בירור בעניין".

התובעת ליאת בן ארי הסבירה כי "השלמת החקירה (בעניינה של הדס קליין) הסתיימה אתמול והתנהלה באישור היועמ"ש". היא הסבירה מדוע אתמול התירו לפרסם על קיומה: "הדברים לא קשורים באופן ישיר למר חפץ, אבל בגלל חלק מהטענות של חבריי הסנגורים חשבנו שלא נכון שמר חפץ יעלה לדוכן כשהסנגורים לא יודעים על השלמת החקירה". נזכיר כי הפרקליטות הודיעה אתמול כי אינה מתנגדת לדחיית העדות של חפץ.

השופט בר-עם שאל: "למה ברגע האחרון?" בן ארי השיבה: "גם עבורנו העיתוי מאד לא נוח, היינו מעדיפים שלא היה קורה. אך מה היה קורה אם העדה הייתה פונה והיינו שמים אותה במגירה, ואז רגע לפני שהיא עולה היינו מעלים? הזעקות כנראה היו רמות. העיתוי לא היה נתון בידינו".

בן ארי התייחסה להדלפות לתקשורת על תוכן העדות שמסרה קליין: "היינו מזועזעים באותה מידה כמו ההגנה. אני ממליצה לסנגורים לפנות ליועמ"ש לפתיחה בחקירה".


ניר חפץ, מוטי קמחי ניר חפץ | מוטי קמחי ניר חפץ, מוטי קמחי


בנימין נתניהו בבית המשפט, היום, יואב דודקביץ בנימין נתניהו בבית המשפט, היום | יואב דודקביץ' בנימין נתניהו בבית המשפט, היום, יואב דודקביץ


עורך הדין עמית חדד, מצוות ההגנה, אמר לשופטים: "אתמול בצהריים קיבלנו הודעה שבתקופה האחרונה מבוצעת מה שהם מכנים השלמת חקירה. סיפרו לנו שנחקרו כמה עדים, ואמרו לנו שהיה אפילו חיקור דין מעבר לים ולא סיפרו לנו מעבר דבר. מצאנו עצמנו יושבים בחושך. יש השלמת חקירה מאסיבית, ניר חפץ הוא עד מדינה שהמדינה סבורה שמעיד בשלוש הפרשות. אנחנו חושבים שלא יכול להיות שנגיע לאירוע כזה שיש בו השלמת חקירה, כשאנחנו לא מבינים את תכליתה".


תגיות