אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סבב מינויי בכירים בפיוניר לאחר ההנפקה: קרן לוי תמונה לנשיאת החברה קרן לוי מנכלית payoneer | צילום: עמית שעל

סבב מינויי בכירים בפיוניר לאחר ההנפקה: קרן לוי תמונה לנשיאת החברה

לוי קודמה מתפקיד סמנכ"לית התפעול ומנכ"לית הסניף הישראלי לנשיאת פיוניר הגלובלית; תמשיך לנהל את פיוניר ישראל גם לאחר המינוי; בתפקיד סמנכ"ל התפעול יחליף את לוי ארנון קרפט, ששימש בתפקידים בכירים בין היתר במיקרוסופט; פיוניר הונפקה לאחרונה בנאסד"ק באמצעות מיזוג ספאק לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר

09.09.2021, 20:17 | סופי שולמן

חברת הפינטק פיוניר, שהונפקה באחרונה בנאסד"ק לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר, יוצאת לסבב מינויי בכירים. המשמעותי שבהם הוא קידומה של קרן לוי מתפקיד סמנכ"לית התפעול ומנכ"לית הסניף הישראלי לנשיאת החברה. 


קראו עוד בכלכליסט:


לוי, שנכללה באחרונה ברשימת הנשים המשפיעות ביותר בתחומי התשלומים של מגזין PAYMENTS SOURCE, תמשיך לנהל את פיוניר ישראל גם לאחר המינוי בפיוניר הגלובלית. בתפקיד סמנכ"ל התפעול יחליף את לוי ארנון קרפט, ששימש בעבר בתפקידים בכירים בחברות טכנולוגיה גדולות, ובהן סנדיסק ומיקרוסופט. 


קרן לוי, הנשיאה החדשה של פיוניר הגלובלית, צילום: טל אזולאי קרן לוי, הנשיאה החדשה של פיוניר הגלובלית | צילום: טל אזולאי קרן לוי, הנשיאה החדשה של פיוניר הגלובלית, צילום: טל אזולאי


במקביל תצטרף לדירקטוריון פיוניר פמלה פטסלי, דמות מוכרת בתחום הפינטק והתשלומים העולמי. פטסלי כיהנה בין 2009 ל-2015 כמנכ"לית חברת העברת התשלומים MONEYGRAM. פטסלי יושבת היום במספר דירקטוריונים נוספים, ובהם ענקית הטכנולוגיה טקסס אינסטורמנטס, חברת המשקאות ד"ר פפר וחברת המלונאות הילטון גרנד ווקיישן.

פיוניר היא הישראלית היחידה שהונפקה באמצעות מיזוג עם ספאק ומצליחה לשמור על השווי בהנפקה, בעוד מרבית החברות האחרות שהונפקו בספאק צללו עמוק מתחת לשווי בהנפקה. החברה גייסה בהנפקה בסוף יוני כמעט מיליארד דולר, כאשר 300 מיליון דולר גויסו ממשקיעים מוסדיים גדולים, ועוד 700 מיליון דולר מחברת הספאק עצמה. 

לקופתה של פיוניר זרמו כ-500 מיליון דולר, ו-500 מיליון דולר הוקצו לבעלי המניות במסגרת מכירת מניות על ידי משקיעים ותיקים ועובדי החברה. קבוצה זו מכרה 15% מאחזקותיה, כאשר עוד עשרות רבות של עובדי פיוניר בישראל הופכים למיליונרים בדולרים. פיוניר, שפיתחה פלטפורמה מקיפה לטיפול בתשלומים דיגיטליים, העברות כספים בינלאומיות ואספקת צורכי הון חוזר לחברה, מעסיקה 2,000 עובדים, מחציתם בישראל.


תגיות