אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לגארד: "הצמיחה באירופה בחצי השני של השנה תהיה חזקה מאוד" צילום: אי.אף.פי

לגארד: "הצמיחה באירופה בחצי השני של השנה תהיה חזקה מאוד"

נשיאת הבנק האירופי המרכזי אמרה כי היא רואה את האור בקצה המנהרה. לדבריה, גוש היורו יחזור בקרוב לצמיחה משמעותית: "תהיה התאוששות שתנוע במהירות". עוד העריכה: "אנחנו עדיין רחוקים מלעמוד מיעד האינפלציה"

10.04.2021, 18:04 | חדשות חוץ


למרות מאבק קשה בוירוס הקורונה שהוביל לסגרים רבים, האיחוד האירופי צפוי להתאושש ולחזור לצמיחה כלכלית מהירה בהמשך השנה, כך מעריכה נשיאת הבנק האירופי המרכזי (ECB) כריסטין לגארד.

קראו עוד בכלכליסט:

לדברי לגארד, למרות שהמאבק בקורונה פגע בצמיחה, היא אופטימית לגבי מצב הדברים והצמיחה המחודשת."יש אור בקצה המנהרה," אמרה לגארד ל-CNBC. "אפשר לראות אותו. הוא עוד לא במרחק נגיעה. עדיין יש לנו דרך לעשות". נשיאת ה-ECB הוסיפה כי במחצית השנה השנייה "תהיה התאוששות שתנוע במהירות".

כריסטין לגארד נשיאת הבנק האירופי המרכזי, צילום: בלומברג כריסטין לגארד נשיאת הבנק האירופי המרכזי | צילום: בלומברג כריסטין לגארד נשיאת הבנק האירופי המרכזי, צילום: בלומברג

עוד התייחס לגארד לנתוני האינפלציה. היא אמרה כי היא מצפה שהפד יגיע ליעדי האינפלציה שלו לפני ה-ECB. "אנחנו נמצאים במצב שונה לגמרי. ארה"ב כנראה הולכת לעמוד ביעד האינפלציה שלה די בקרוב. אנחנו עדיין רחוקים מזה מאוד", היא אמרה. 

היא הוסיפה שגישתו של הבנק האירופי המרכזי מאופיינת ב"גמישות מוחלטת. גמישות לאורך זמן, לרוחב סוגי נכסים, לרוחב מדינות, והחלטנו להרחיב זאת כאשר היה צורך. אם יהיה צורך נעשה זאת שוב", היא סיכמה. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות