אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין בדרך לוול סטריט: נסחר מעל 60 אלף דולר צילום: גטי

הביטקוין בדרך לוול סטריט: נסחר מעל 60 אלף דולר

בלומברג דיווח אתמול כי הרשות לני"ע בארצות הברית (ה-SEC) עשויה לאשר בשבוע הבא מסחר בקרן סל (ETF) שתתבסס על חוזים עתידיים של הביטקוין; רמז עבה בציוץ של ה-SEC: "לפני שאתה משקיע בקרן, ודא שאתה שוקל היטב את הסיכונים והיתרונות"; שווי המטבע מזנק ל-61.1 אלף דולר

16.10.2021, 17:38 | חדשות חוץ

הביטקוין מטפס בשעה זו מעל למחיר של 61.3 אלף דולר למטבע, חצי שנה לאחר שנסחר ברמה זו.


קראו עוד בכלכליסט:


ברקע, בבלומברג דווח אתמול כי הרשות לניירות ערך בארצות הברית (ה-SEC) צפויה לאשר אולי כבר בשבוע הבא מסחר בקרן סל (ETF) ראשונה בארצות הברית שתתבסס על חוזים עתידיים של הביטקוין. מחיר השיא של הביטקוין כמעט על 65 אלף דולר.


הראלי בביטקוין נמשך ככל שהמשקיעים אופטימיים בנושא השקת קרן סל ראשונה של המטבע בארה"ב, צילום: גטי הראלי בביטקוין נמשך ככל שהמשקיעים אופטימיים בנושא השקת קרן סל ראשונה של המטבע בארה"ב | צילום: גטי הראלי בביטקוין נמשך ככל שהמשקיעים אופטימיים בנושא השקת קרן סל ראשונה של המטבע בארה"ב, צילום: גטי


משקיעים במטבעות דיגיטליים ממתינים לאישור אמריקאי של השקת הקרן, כשהראלי האחרון במטבע ניזון בחלקו מציפייה למהלך כזה, שנתפס כדבר שיאיץ את אימוצם של נכסים דיגיטליים.

הביטקוין, מטבע הקריפטו בעל השווי הגדול בעולם, עלה ביממה האחרונה לרמתו הגבוהה מאז 17 באפריל. ערכו זינק ביותר מ-50% מאז 20 בספטמבר, ועכשיו הוא קרוב לשיא כל הזמנים, 64,895 דולר.

"יש לצפות שברבעון הרביעי (הנוכחי) תיחשף התקדמות משמעותית סביב ה-ETF בארצות הברית", אמר בן קייזלין, ראש המחקר והאסטרטגיה בבורסת מטבעות הקריפטו של אסיה AAX. המהלכים של יום שישי הואצו, לדבריו, על ידי ציוץ של ה-SEC שקבע: "לפני שאתה משקיע בקרן המחזיקה בחוזים עתידיים של ביטקוין, ודא שאתה שוקל היטב את הסיכונים והיתרונות הפוטנציאליים".כמה מנהלי קרנות, ובהם גלקסי דיגיטל, VanEck Bitcoin Trust ,ProShares ,Invesco ,Valkyrie וגם קרן ARK של גורו ההשקעות קת'רין ווד, הגישו בקשה להשיק ETF על חוזים עתידיים של הביטקוין בארצות הברית. קרנות קריפטו כאלה הושקו השנה בקנדה ובאירופה.


גרי ג גרי ג'נסלר, יו"ר רשות ני"ע ארה"ב SEC | צילום: AP גרי ג


יו"ר ה-SEC, גרי ג'נסלר, אמר בעבר כי שוק הקריפטו כולל "טוקנים" רבים שעשויים לשמש כניירות ערך לא רשומים, דבר שמשאיר את המחירים פתוחים למניפולציות ומיליוני משקיעים חשופים לסיכונים. עם זאת אמר כי לא ינטרל את שוק הקריפטו, בשונה ממה שסין עושה.

בדיווח של בלומברג, שציטט אנשים המכירים את הנושא, נכתב עוד כי ההצעות של Invesco וגם של ProShares מבוססות על חוזים עתידיים והוגשו על פי כללי קרנות נאמנות, שלדברי ג'נסלר הן בעלות "הגנות משמעותיות עבור המשקיעים".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות