אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נותנים גז לגימיקים בסופרבול: שוורצנגר על ב.מ.וו, קיה עם כלב פרסומת ל סופרבול ניסאן | צילום: ניסאן

נותנים גז לגימיקים בסופרבול: שוורצנגר על ב.מ.וו, קיה עם כלב

תעשיית הרכב הכינה פרסומות מושקעות במיוחד לקראת חגיגת הסופרבול ב-13 בפברואר. ארנולד שוורצנגר בדמות האל זאוס מגיע לקנות קפה בב.מ.וו חשמלית, יוג'ין לוי נלחם בכנופיה עם ניסאן, ואילו קיה גייסה כלבלב מצויר

04.02.2022, 18:54 | תומר הדר

כמדי שנה, ליגת הפוטבול האמריקאית, ה-NFL, תקיים את הסופרבול, משחק האליפות השנתי. הסופר בול ה-56 במספר יתקיים ב-13 בפברואר – ועבור מיליוני אמריקאים מדובר בהרבה יותר מאירוע ספורט: כמעט טקס דתי, אירוע שסביבו צמחה תרבות עניפה של פרסום, מרצ'נדייז, בישול, משחקי ליגות פנטזיה ועוד ועוד. גם תעשיית הרכב שותפה באירוע.


קראו עוד בכלכליסט:טום בריידי ופטריק מהומס בסופרבול 2021. לפני הפרישה הדרמטית, צילום: איי פי טום בריידי ופטריק מהומס בסופרבול 2021. לפני הפרישה הדרמטית | צילום: איי פי טום בריידי ופטריק מהומס בסופרבול 2021. לפני הפרישה הדרמטית, צילום: איי פי


יצרני מוצרי צריכה מודעים לאפקט היום המיוחד הזה והשידור שלו בטלוויזיה, ולכן הפרסומות אשר מופיעות בסופר בול הן המיוחדות והמושקעות ביותר. גופים קמעונאיים גדולים מוכנים לשלם מיליוני דולרים לשידור שלושים שניות של פרסומת, כדי לתפוס את תשומת הלב של הצרכנים, אשר מנצלים את הפרסומות כדי לקום, להתרענן, או ללכת לשירותים. כדי להשאיר את הצופים מול המסך נשלפים התותחים הגדולים, הגימיקים המפתיעים והתסריטים השנונים. 

למשל, פרסומת בה שולפת ב.מ.וו את ארנולד שוורצנגר מהנפתלין ומכניסה אותו לתלבושת האל זאוס, אל הברק היווני.


ב.מ.וו אינה מפרטת בסרטון במה מדובר, באיזו מכונית זאוס נוהג או מדוע הוא זועם כאשר הוא אוסף את כוס הקפה שלו, אבל דבר אחד ברור: המכונית בה נוהג אל הברק היא  ב.מ.וו חשמלית.

בפרסומת נוספת, של מכונית הספורט החדשה של ניסאן, (ניסאן עצמה נעדרה מהסופר בול מאז 2015),  מככב האנטי גיבור האולטימטיבי: כוכב הקולנוע היהודי קנדי יוג'ין לוי. לוי, אשר מוכר יותר בתפקיד האב המביך בסרטי "אמריקן פאי" עוטה זיפי זקן ושיער גולש בעודו נלחם בכנופיה של נהגים מרושעים באמצעות הניסאן. 

ואילו קיה בחרה במשהו הרבה יותר פשוט:  בכלבלב..


תגיות