אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וירג'ין גלקטיק מוכרת כרטיסים לחלל: 450 אלף דולר ל-90 דקות טיסה טיסה ראשונה לחלל וירג'ין גלקטיק | צילום: Virgin Galactic

וירג'ין גלקטיק מוכרת כרטיסים לחלל: 450 אלף דולר ל-90 דקות טיסה

חברת החלל מתכוונת לפתוח מחדש את מכירות הכרטיסים לציבור הרחב כבר מהיום. בחברה הציבו יעד להטיס את הלקוחות המשלמים הראשונים לקראת סוף השנה, זאת בעוד שהמתחרות העיקריות – בלו אוריג'ין של ג'ף בזוס ו-SpaceX של אלון מאסק – כבר הטיסו נוסעים מסחריים

16.02.2022, 10:41 | חדשות חוץ

חברת החלל וירג'ין גלקטיק, שבקיץ שיגרה את המייסד שלה המיליארדר ריצ'רד ברנסון לחלל, מתכוונת לפתוח מחדש את מכירות הכרטיסים לציבור הרחב כבר מהיום (ד'). מחיר כרטיס יעמוד על 450 אלף דולר. 


קראו עוד בכלכליסט:


עד כה המכירה הייתה פתוחה רק לאנשים ששילמו כבר מקדמה והוצבו ברשימת המתנה, אך כעת המכירה שוב פתוחה לכל מי שיכול להרשות זאת לעצמו. "התכנון הוא ש-1,000 הלקוחות הראשונים שלנו יעלו על החללית לאחר פתיחת השירות המסחרי שלנו בהמשך השנה", מסר מנכ"ל החברה, מייקל קולזייר. 


ריצ ריצ'רד ברנסון בטיסה הראשונה לחלל של וירג'ין גלקטיק | צילום: Reuters/ Virgin Galactic ריצ

וירג'ין גלקטיק הוקמה ב-2004, ובחברה בונים על ההצלחה של המשימה המתוקשרת מיולי בשנה שעברה, אז גבר ברנסון על ג'ף בזוס במירוץ המליארדרים לחלל וטס כמה ימים לפניו. אולם, החברה לא ביצעה שיגורים נוספים מאז. באוקטובר הכריזו בחברה כי הם נכנסים ל"תקופת שיפורים" שבה יבצעו שדרוגים לבטיחות הצי, ולכן דחו טיסת מבחן מתוכננת עם חיל האוויר האיטלקי להמשך השנה. 

בחברה הציבו יעד להטיס את הלקוחות המשלמים הראשונים לקראת סוף השנה, זאת בעוד שהמתחרות העיקריות – בלו אוריג'ין של בזוס ו-SpaceX של אלון מאסק – כבר הטיסו נוסעים מסחריים. כך למשל בבלו אוריג'ין ביצעו כבר שלוש טיסות מאויישות עם לקוחות ואורחים, אך לפי ההערכות מחיר הכרטיסים היה גבוה באופן  משמעותי. שתי החברות הן פרטיות ולא חשפו את מחירי הכרטיסים, זאת בניגוד לוירג'ין גלקטיק הציבורית, שמחויבת בשל כך לשמור על שקיפות גבוהה. 

המסע לחלל של וירג'ין גלקטיק מתחיל מניו מקסיקו ואורך 90 דקות. הנוסעים אף אמורים לחוות מספר דקות של חוסר כבידה ולהשקיף על כדור הארץ. נכון לנובמבר, החברה מסרה כי מכרה 700 כרטיסים. התעריף הנוכחי, הכולל מקדמה של 150 אלף דולר, גבוה בהרבה מהסכום הכולל של בין 200-250 אלף דולר ששילמו 600 הלקוחות הראשונים שנרשמו לרשימת ההמתנה בין 2005-2014. 


תגיות