אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בר־לב יעביר ני”ע לנאמנות עיוורת השר לביטחון פנים עמר בר לב | צילום: יואב דודקביץ

בלעדי

בר־לב יעביר ני”ע לנאמנות עיוורת

השר לביטחון פנים עמר בר־לב (עבודה) נדרש להעביר את אחזקותיו בני"ע בארבע חברות לידי חברת נאמנות ציבורית בלתי תלויה שתנהל אותן בדרך של נאמנות עיוורת – כך נקבע בחוות דעת למניעת ניגודי עניינים שגיבש ד"ר גיל לימון המשנה ליועצת המשפטית לממשלה

09.05.2022, 06:42 | צבי זרחיה

בר־לב הוא הבעלים של חברת פלייט גריינד שהשלימה את רישומו של פטנט לטיל מוכוון המשוגר מכלי ירייה.

כמו כן, במשך כחצי שנה עד ל־31 במאי 2021 (בטרם מונה כשר בממשלה) הוא שימש כיו"ר הדירקטוריון בחברת מ.ת.ג (מחברים תוכן לגמלאים) שעוסקת בהנגשת ערוצי תוכן, קורסים ופעילויות לגמלאים. נוסף על כך הוא מחזיק ב־5% ממניות חברת מ.ת.ג וכן באופציה לרכישת מניות נוספות בשיעור של 4%.

קראו עוד בכלכליסט:

“אין לפעילותו נגיעה לחברה”

במשך תשעה חודשים עד ליולי 2021 כיהן כיו"ר הדירקטוריון בסטארט־אפ ווייז סמוקר שפיתח מסנן לטיהור אוויר בתוך כלי רכב, והוא מחזיק באופציה לרכישת 2% ממניות החברה הזו. בבעלותו המלאה חברת נ.מ.ש שאינה פעילה למעט החזקה בני"ע סחירים בהיקף של 60 אלף שקל המושקעים בקרנות נאמנות ואג"ח.

מהמשרד לביטחון הפנים נמסר למשנה ליועמ”ש כי ביחס לחברת פלייט גריינד – אף שהפטנט של החברה חוסה תחת הגדרה של כלי ירייה, המשרד אינו מאסדר כלי ירייה שקוטרם מעל 12.7 מ"מ ומשכך אין לפעילותו כשר לביטחון הפנים נגיעה לחברה. עוד נמסר כי ביחס לחברות ווייז סמוקר, נ.מ.ש ומ.ת.ג, נראה שלחברות אלה, לרבות ני"ע שבידי נ.מ.ש, אין קשר ישיר לתפקידו כשר או לפעילותו של המשרד שמעורר חשש לניגוד עניינים.

השר לביטחון הפנים עמר בר־לב. אחזקות בארבע חברות, צילום: יואב דודקביץ השר לביטחון הפנים עמר בר־לב. אחזקות בארבע חברות | צילום: יואב דודקביץ השר לביטחון הפנים עמר בר־לב. אחזקות בארבע חברות, צילום: יואב דודקביץ

סגלוביץ’ לא יטפל בכל הקשור בדנינו

מחוות הדעת של לימון בעניינו של סגן השר לביטחון הפנים יואב סגלוביץ’ (יש עתיד) עלה כי הוא משקיע כספים בקרן ויקטוס ומונטרו, ומחזיק במניות בשיעור של 1.6% בחברות אמרז נדל"ן ואמרז.

חברו הקרוב של סגלוביץ’, מפכ”ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו, הוא יו"ר דירקטוריון חברת טוגדר פארמה העוסקת בקנאביס הרפואי. דנינו משמש גם כיו"ר דירקטוריון חברת שותפות הייב 2040, שעוסקת בתחומים כמו סייבר, ערים חכמות ושוק ביטחון הפנים, ויו"ר חברת הביטוח ווישור גלובלטק. מכיוון שסגלוביץ’ אינו עוסק בתפקידו בתחום הקנאביס ומכיוון שלא קיימים ממשקים בין החברות והקרנות שבהן הוא מושקע לבין המשרד לביטחון הפנים, לא נמצא חשש לניגוד עניינים. גם לא נמצאה זיקה בין שותפות הייב 2040 או חברת ווישור למשרד. עם זאת, אסור לסגלוביץ’ לטפל בכל נושא הקשור במישרין לדנינו.

תגיות