אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנק לאומי שאול גולן

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנק לאומי

ועד העובדים, שיוכל לפתוח בעיצומים ב-17 באוגוסט, מנמק את הסכסוך בחוסר הסכמות על מודל העבודה ההיברידי ובצעדים שביצעה ההנהלה ושפגעו ,לטענתו, בעובדי הבנק; סכסוך העבודה הוכרז כשברקע בחירות הולכות וקרבות לוועד העובדים

01.08.2021, 12:52 | עירית אבישר

עכשיו זה רשמי: ההסתדרות הכריזה היום (א') על סכסוך עבודה בבנק לאומי, בניהולו של חנן פרידמן. בעקבות ההכרזה על הסכסוך, יוכל ועד העובדים להתחיל בעיצומים החל מ-17 באוגוסט. מהודעת ההסתדרות עולה כי ההכרזה על סכסוך העבודה רלבנטית ל-7,700  מתוך סך 8,000 עובדי הבנק.


קראו עוד בכלכליסט:


בהסתדרות מנמקים את סכסוך העבודה בכמה עניינים, בהם חוסר הסכמות בהסדרת מודל העבודה ההיברידית, נושאים הקשורים למנגנון הקביעות ולמנגון הזכאות לתוספות השכר, הכולל הערכת העובדים וצמצום שעות עבודה בחלק מהמשמרות בבנק.

ברקע להודעה, הבחירות לוועד העובדים בלאומי בהמשך השנה. בחירות אלה צפויות להיערך באוקטובר, והן גורמות למתיחות בקרב העובדים, בין היתר על רקע טענות של חלק מהם כי קיימים פערים גדולים מדי בתנאים של עובדי דור א' ודור ב'.

גם בשנה שעברה הוכרז סכסוך עבודה בלאומי, וזאת לאחר שנים של שקט בכל הקשור ליחסי העבודה - סכסוך העבודה הקודם נפתר בשעתו ללא עיצומים חריגים. השאלה היא האם גם הפעם יצליחו הצדדים להגיע להסכמות, על אף השינוי בתנאים שמסביב. 

לפני עשרה ימים שלח הוועד להסתדרות ולהנהלת לאומי בראשות פרידמן מכתב חריף המבקש להכריז על סכסוך העבודה. בין היתר נאמר במכתב: "הגישה הדורסנית וכפוית הטובה של הנהלת לאומי לעובדי הבנק שכולנו עדים לה בעת האחרונה זועקת שבעתיים על רקע ההישגים הכלכליים שחתומים עליהם אותם עובדים ובאו לידי ביטוי בדו"חות הבנק. 

"בחודשים האחרונים אנו עדים למדיניות מתמשכת, הולכת וגוברת, של פגיעה במרקם העדין והרגיש של יחסי העבודה בבנק, המבטאת רצון מוצהר ומובהק של הנהלת הבנק, בראשות המנכ"ל חנן פרידמן, לשנות את הסטטוס קוו בעניינים רבים, לצמצום ופגיעה בזכויות עובדי הבנק באופן קטנוני וחד-צדדי, תוך פעולה בחוסר תום לב קיצוני, במקרים אחרים, גם במחיר של הפרת ההסכמים הקיבוציים".


חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות