אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון מאסק הפך לאיש העשיר בעולם ועקץ את בזוס: "אשלח לו מדליית כסף" צילום: גטי

אלון מאסק הפך לאיש העשיר בעולם ועקץ את בזוס: "אשלח לו מדליית כסף"

על פי "פורבס", הונו האישי של מאסק מוערך ביותר מ-200 מיליארד דולר. מייסד טסלה, שעקף שוב את ג'ף בזוס בדירוג העשירים העולמי, עקץ את מייסד אמזון ואמר: "אני אשלח פסל ענק של הספרה 2 לג'פרי בי, ביחד עם מדליה". הונו של בזוס, שממוקם שני, עומד על 192.5 מיליארד דולר

29.09.2021, 12:29 | חדשות חוץ

ביום שני הפך אלון מאסק לאדם השלישי אי פעם שצבר הון אישי של מעל 200 מיליארד דולר, כך לפי מגזין "פורבס". בכך עקף מאסק שוב בדירוג העשירים את מייסד אמזון ויריבו למירוץ לחלל ג'ף בזוס. מאסק ניצל את החדשות כדי ללגלג על בזוס. "אני אשלח פסל ענק של הספרה 2 לג'פרי בי, ביחד עם מדליית כסף", כתב בתגובה למגזין. 


קראו עוד בכלכליסט:

זו לא הפעם הראשונה שמאסק מתבדח על חשבונו של בזוס, בעבר הוא השתמש בחשבון הטוויטר שלו כדי לכנות אותו "מעתיקן". בפעם הראשונה קרא לו כך באפריל 2019, לאחר שבאמזון הודיעו על הכוונה לשגר לוויין שיתחרה בספייס X של מאסק, ואז שוב ביוני 2020 כשאמזון רכשה את יצרנית הרכבים האוטונומיים Zoox, המתחרה בטסלה. 


אלון מאסק, מייסד טסלה, יולי 2021, צילום: בלומברג אלון מאסק, מייסד טסלה, יולי 2021 | צילום: בלומברג אלון מאסק, מייסד טסלה, יולי 2021, צילום: בלומברג


מטעמו של בזוס לא התקבלה תגובה.

היריבות ביניהם מתרכזת בשני מישורים עיקריים: שווי ההון ושאיפות החלל שלהם. במרץ 2020 הונו של מאסק עמד על 24.6 מיליארד דולר, נמוך בכ-90 מיליארד דולר משל בזוס באותו הזמן, ובאוגוסט אותה השנה הפך בזוס לאדם הראשון עם שווי של מעל 200 מיליארד דולר, הודות לזינוק במניות אמזון על רקע התפרצות הקורונה וההגבלות. אולם גם טסלה נהנתה משנה מוצלחת ב-2020, והמניה שלה זינקה ב-720%, שעזרו למאסק להפוך לזמן קצר לאדם העשיר בעולם בינואר 2021. מאז התואר עובר ביניהם, כשבשלב מסוים הצטרף גם ברנאר ארנו, הבעלים של ענקית היוקרה LVMH, שהחזיק בתואר גם לזמן מה. נכון ליום שלישי לפנות בוקר, מאסק נחשב לאדם העשיר בעולם עם הון מוערך של 200.7 מיליארד דולר, בעוד בזוס שני עם 192.5 מיליארד דולר, וארנו שלישי עם 174 מיליארד דולר, כך לפי ההערכות ב"פורבס". 

ג ג'ף בזוס, מייסד אמזון ובלו אוריג'ין | בלומברג ג

בתחום החלל, בלו אוריג'ן של בזוס וספייס X של מאסק רבות על חוזה עם נאס"א. באפריל העניקה סוכנות החלל הפדרלית את החוזה, בשווי 2.9 מיליארד דולר, לספייס X, אך בחודש שעבר הגישה בלו אוריג'ין תביעה נגד הממשל האמריקאי בשל החוזה. בזוס גם התייחס בעבר בזלזול לתוכניותיו של מאסק ליישב את מאדים. "חברי שרוצה לעבור למאדים, תעשה לי טובה, תגור קודם למשך שנה בפסגת הר אוורסט ותראה אם זה מוצא חן בעיניך,  כי זה יהיה גן עדן לעומת מאדים", אמר בזוס ב-2019. 

בכל זאת, לפעמים הם מצליחים להתעלות על עצמם ולהתנהג בבגרות. כך למשל ביולי איחל מאסק בטוויטר בהצלחה לבזוס ולשאר הצוות ששוגר לחלל, ואילו בזוס בירך את מאסק ואת ספייס X על שיגור מוצלח של חללית. "צעד נוסף לעבר עתיד שבו החלל נגיש לכולם", כתב בזוס, ומאסק ענה "תודה". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות