אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה ננעלה בירידות שערים; סמייל ירדה ב-3.7% צילום: אוראל כהן

הבורסה ננעלה בירידות שערים; סמייל ירדה ב-3.7%

ת"א 25 ירד ב-1.7%, ת"א 100 איבד 2% ומדד התל טק נחלש ב-2.8%. עסקת רכישת פרטנר על ידי אילן בן דב נחתמה בבנק לאומי

28.10.2009, 16:37 | ענת ציפקין
ירידות השערים שאפיינו את המסחר במהלך היום (ד') בבורסת תל אביב, התחזקו לקראת סופו והבורסה ננעלה בירידות שערים של 1.5%-3%. זאת על רקע המגמה השלטת בבורסות העולם, בהם התנהל המסחר במגמה מעורבת, עם נטייה לירידות שערים.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 תל טק נדל"ן  בנקים

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

שוקי חו"ל

במזרח הרחוק התנהל המסחר הבוקר במגמה ברורה של ירידות שערים. מדד MSCI אסיה נופל לשפל של שלושה שבועות, בעיקר על רקע חששות המשקיעים כי רווחי החברות הבורסאיות צפויות להיות נמוכות מהתחזיות. עוד ברקע המסחר בדרום מזרח אסיה, דוחות כספיים חלשים של הרבעון השלישי של חברות ענק כדוגמת הבנק האוסטרלי National Australia bank ויצרנית ציוד הצילום Canon.

המסחר בבורסות אירופה ננעל אתמול במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים קלות, ואילו בוול סטריט נחתם המסחר במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1% ל-9,882 נקודות. S&P 500 ירד ב-0.3% ל-1,063 נקודות; נאסד"ק ירד ב-1.2% ל-2,116 נקודות.

בתל אביב התנהל אתמול רובו של יום המסחר במגמה שלילית. מדדי ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.5%. התל טק ירד ב-1.6% ומדד הנדל"ן עלה ב-0.3%, בניגוד למגמה הכללית.

מניות במרכז

סקיילקס הודיעה הבוקר כי משרד התקשורת אישר לה את העסקה לרכישת השליטה בחברת הסלולר פרטנר. יחד עם זאת, מחייב שר התקשורת את סקיילקס למכור את אחזקותיה בחברת דינמיקה המייבאת טלפונים סלולריים. במקביל לנעילת המסחר, נחתמה עסקת רכישת פרטנר במשרדי בנק לאומי.

מבני תעשיה הודיעה היום כי תרכוש מטאו 10.5% ממניות דרבן בתמורה ל-4.9% ממניותיה. על פי ההסכם התחייבה טאו כי במשך תקופה של 24 חודשים ממועד הביצוע לא תרכוש מניות נוספות של החברה באופן שיביא לכך שתחשב כבעלת עניין במבני תעשיה.

מניית שופרסל נסחרת על רק דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי. החברה דיווחה על עלייה של 5% ברווח הנקי ל-62 מיליון שקל.

קמהדע - חברת הביו טכנולוגיה הודיעה כי השלימה רישום תכשיר והיערכות שיווקית למכירת תרופת הדגל של החברה -ה-AAT בעירוי - לטיפול בחולים הסובלים ממחלות ריאות קשות בברזיל. החברה צופה כי מכירות המוצר במדינה הדרום אמריקאית יסתכמו בכמיליון דולר בשנת 2010.

קרדן אן.וי - אתמול הודיעה תהל גרופ, חברה בת בבעלותה המלאה החברה, כי החלה במהלך גיוס הון מגורמים פרטיים בהיקף של עד 70 מיליון יורו. החברה מתכוונת להכניס בעל מניות מיעוט לחברה בדרך של הקצאה פרטית, מי שיוביל את הגיוס יהיה פועלים שוקי הון. תהל פועלת בתחום התשתיות.

כלל פיננסים - מניית החברה נסחרת על רקע הפירסום הבלעדי ב"כלכליסט" כי המנכ"ל הטרי טל רז מתכוון לחתוך בעלויות השכר של העובדים ולבצע פיטורים.

בזן - בזן ופטרוכימיים הודיעו רשמית על חתימת הסכם לרכישת יתרת מניותיה (50%) של כרמל אוליפינים ע"י בזן. בהמשך להודעות בתי זיקוק לנפט (בזן) ומפעלים פטרוכימיים (מפב) מחודש ספטמבר, אישרו אתמול הדירקטוריונים של בזן ומפ"ב הסכם לפיו תרכוש בזן את חלקה של מפ"ב בכרמל אוליפינים (כאו"ל). במסגרת ההסכם תחזיק בזן 100% ממניות כאו"ל, וזאת על ידי החלפת מניות.

מניית 012 סמייל- נסחרת גם היום כשברקע עסקת רכישת בזק. בשלושת הימים שלאחר ההודעה על רכישת בזק על ידי שאול אלוביץ' זינקה המניה ב-36%.

מניית אלספק נסחרת על רקע פרטים חדשים בדבר החשד של רשות ניירות ערך לסחר במידע פנים של נושאי משרה בחברה.

מניית חברת צורן, ספקית הפתרונות הדיגיטליים למערכות הבידור וההדמיה, נסחרת על רקע הדיווח על גידול בהכנסות ומעבר לרווח הודות לעלייה בביקוש למסכי טלוויזיה שטוחים ומצלמות דיגיטליות.

 

מניית אלרון ממשיכה להיסחר על רקע המו"מ שהחברה מנהלת למכירת אחת מחברות הפורטפוליו שלה, מדינגו, בתמורה לכ-200 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות