אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורמת משיבה אש: "גזית היא שאחראית במידה רבה לנפילת המניה" צילומים: אוראל כהן

אורמת משיבה אש: "גזית היא שאחראית במידה רבה לנפילת המניה"

כך הודיעה החברה בתום פגישה בין משפחת ברוניצקי לדורי סגל ואריה מינטקביץ מגזית - שהוגדרה "עניינית". אורמת הודיעה כי תבחן לעומק את טענות גזית

07.07.2010, 14:39 | נעמה סיקולר

"אורמת נוהגת במידת הזהירות כאשר היא מונעת משיקולים של טובת החברה ויצירת ערך לבעלי מניותיה ללא שום שיקולים זרים". כך מסכמת היום (ד') אורמת את תשובותיה לביקורת שהפנו כלפיה בעלי המניות של גזית המחזיקים גם ב-15% ממניותיה. הדיווח יוצא בתום פגישה ממושכת שנערכה הבוקר במפעל אורמת שביבנה בין דורי סגל ואריה מינטקביץ מגזית, דיתה ויורם ברוניצקי מאורמת.

הפגישה נערכה על רקע המחלוקות בין בעלי המניות בנוגע לניהול החברה.

אורמת גם מפרסמת היום את תשובותיה לביקורת שהופיעה בנייר העמדה שפרסמה גזית ביום חמישי שעבר ובו נוסף על הביקורת הודיעה גזית כי תתנגד למינוי מחדש של שני הדירקטורים החיצוניים באורמת. גזית מבקשת למנות תחתם דירקטורים אחרים. בפגישה היום המחלוקת בנוגע למינוי הדירקטורים לא נפתרה והצבעה בעניין באסיפה הכללית צפויה בהמשך החודש.

בתשובותיה מתייחסת אורמת לשלוש נקודות הביקורת העיקריות שהעלתה גזית: הניהול הפיננסי ומצבה ה"לא מזהיר" של החברה, היעדר הנהלה אמריקאית ומחסור בתוכנית אסטרטגית. אורמת טוענת כי גזית הציגה עובדות שגויות לגבי מצבה של החברה באופן מגמתי שאינו נשען על עובדות אמיתיות. אורמת גם טוענת כי פסילת המועמדים לדירקטוריון היתה לא עניינית.

רקע כצמן וסגל טוענים שהם פה לעזור לאורמת - האמנם? חיים כצמן ודורי סגל היו שותפים בעבר למספר לא קטן של ניסיונות השתלטות על חברות שהם בחרו בקפידה. לא פלא שמשפחת ברוניצקי פוחדת שכרישי הנדל"ן ייקחו לה את החברה נעמה סיקולר, 2 תגובותלכתבה המלאה

יחד עם זאת כללה ההודעה של אורמת גם התייחסות בטון פשרני יותר לטענות. אורמת הודיעה כי הבהרות שנתנה גזית לביקורת שהושמעה על ידה תיבחן על ידי אורמת בצורה מעמיקה. אורמת גם מתייחסת לפגישה בין הצדדים ומכנה אותה "עניינית".

באורמת מודים כי מחיר המנייה נמוך אולם טוענים שבגזית מתעלמים באופן מכוון מהגורמים לכך - וביניהם גם פעולותיה של גזית במנייה שהתבטאו ברכישות מהותיות של מניות שהעלו את המחיר בצורה דרמטית, שמועות על מלחמת שליטה והמשבר הכלכלי שפגע בסקטור הקלינטק והוביל גם לירידות החדות.

באורמת אומרים כי הטענה שהחברה "קפאה על שמריה" חסרת בסיס וכי השקיעה מאמצים גדולים בפיתוח. אולם לשיטתם "הצלחה דורשת מיקוד" ובשנים האחרונות לא נמצאו אפשרויות רכישה של חברות או נכסים שמתאימים לאסטרטגיה הזו של החברה. "מדיניותה של החברה היא שאין לפעול על מנת לשחרר הודעות מבטיחות אך לא מקיימות לבורסה ובכך לגרום להעלאה זמנית של המנייה", כותבת אורמת.

באורמת גם טוענים כי בניגוד לטענות גזית - לחברה שדרת ניהול חזקה הפועלת באזורי עולם שונים. בארה"ב היא מחזיקה בסגן נשיא ולצידו 40 מנהלים בכירים.

בהתייחס לטענה לפיה הניהול של החברה לקוי כותבת אורמת כי פעילות המימון נבחנת באופן שוטף במוסדותיה ולצורך כך היא נעזרת בבנקאים המובילים בעולם. אורמת טוענת כי מקורות המימון שלה מגוונים וכי היא יודעת לבחור את המזיגה הנכונה שבין גיוסי הון לחוב.

מגזית נמסר כי "בחברה מופתעים מהמסמך שפורסם כעת, לאור הפגישה שהתקיימה היום בין נציגי החברה להנהלת אורמת. החברה לומדת את החומר ותגיב בצורה עניינית בהמשך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות