אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש חיים אחרי ביוליין: מוריס לסטר חוזר לחברות שייסד

יש חיים אחרי ביוליין: מוריס לסטר חוזר לחברות שייסד

לסטר, לשעבר מנכ"ל ביוליין, נאלץ להיפרד גם מתפקידו כדירקטור. אתמול הודיע על היעד הבא: החברות CGM-3 וקליל מדיקל, שבהקמתן היה שותף

19.07.2010, 09:08 | עומר ענבר

ביוליין, החברה שניהל ד"ר מוריס לסטר עד תחילת 2010, החליטה שלא להאריך את כהונתו כדירקטור - ולסטר הודיע אתמול על התחנה האישית הבאה. במכתב ששלח למקורביו כתב לסטר כי יתרכז עתה בפיתוח שתי חברות שהיה שותף בהקמתן בעבר: CGM-3, מבית חממת ניות של עופר הייטק, וקליל מדיקל.

"לאחר שבע שנים בביוליין החלטתי לנסות להגשים את חלומי, ולפתח תרופות ומכשור רפואי משלי", הסביר לסטר. "קליל מדיקל ו־CGM-3 יהיו במוקד העשייה שלי". CGM-3 נוסדה על ידי לסטר וד"ר משה פיליפ בשנת 2007, ומפתחת לבלב מלאכותי המיועד להשתלה בחולי סוכרת.

לסטר מזוהה עם הקמתן של חברות נוספות בתחום מדעי החיים, בהן XTL, קריקס וניוס טכנולוגיות. בסוף 2009 הודיעה ביוליין על פרישתו מתפקיד המנכ"ל מ"סיבות אישיות", דווקא בתקופה שבה ניהלה החברה משא ומתן למסחור תרופה שנייה שפיתחה לסכיזופרניה.

מאז שעזב את תפקיד המנכ"ל, שימש לסטר דירקטור ויועץ מיוחד בביוליין. בשבוע שעבר, במקביל להודעת החברה על כוונתה לבצע הנפקה בנאסד"ק, זימנה ביוליין אסיפת בעלי מניות למינוי מחדש של הדירקטורים. למרבה ההפתעה, שמו של לסטר לא נמנה עם רשימת הדירקטורים שבעלי המניות התבקשו לחדש את מינויים.

גם הסכם הייעוץ שנחתם עם לסטר רק לפני כמה חודשים בוטל, על פי ההערכות, בעקבות תרעומת שהתעוררה בחברה עקב מכירת מניות ביוליין על ידי לסטר. התרעומת התעוררה עקב עיתוי המכירה: לפני כשלושה שבועות הודיעה ביוליין על עסקת מסחור של תרופת BL-1020 לסכיזופרניה, שנחתם עם חברת פיתוח התרופות האמריקאית סייפרס ביוסיינס.

בבוקר יום המסחר שלאחר ההודעה זינקה מניית ביוליין ב־30%, אך בסופו של יום התמתנו העליות והמניה נסגרה בעלייה מתונה יותר של 6%. המניה איבדה גובה בעקבות מהלכיו של לסטר, שמכר באותו יום מניות ביוליין ב־6.3 מיליון שקל - כשליש מאחזקותיו בחברה.

תגיות