אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנותקים צילום: עמית שעל

מנותקים

אם מישהו ישלם על התקלה בסלקום, זה יהיה אנחנו – אז בואו לפחות נהנה מהדרך

01.12.2010, 15:20 | גיל קליאן

היום בסביבות 10:00 הסלקום שלי הלך לעולמו. לא קולט, לא מדבר, לא מצלצל, לא מסמס. במחי אנטנה אחת נמחקה כל התקשורת שלי עם העולם החיצון, ואני נותרתי עם שעון כיס משוכלל לאללה. אף אחד לא מתקשר לבקש לשנות כותרת, המטפלת לא בודקת אם נגיע לאסוף את הילדה, הבנק לא מודאג יותר מהמינוס, נמחיתי מעל פני האדמה.

אחרי שנעלמת לה הפאניקה הראשונית – זה דווקא די נחמד. אני מסתכל החוצה, השמיים עדיין כחולים, השמש עדיין זורחת. שקט מוזר. אנשים יכולים לעצור ולהנות מהדברים הפשוטים בחיים, ובלי לדווח על כך מיידית למישהו.

סלקום מספרים שפגעו להם באבי העורקים. כנראה מנסים שם למנוע טלפונים למוקד השירות, שכנראה מלא עכשיו במוקדנים שמתחרטים על זה שהפסיקו להיות מלצרים. לא ברור עדיין כמה זה יעלה לחברה, אבל את המשקיעים בבורסה זה לא מדאיג. מניית סלקום עולה. גם מחר סלקום תהיה שווה 12 מיליארד שקל. גם מחר 3.4 מיליון הלקוחות של סלקום יישארו לקוחות של סלקום.

יכול להיות שהמשקיעים הבינו את מה שמשרד התקשורת לא תפס עד היום. סלקום לא מסוגלת להפסיד. תרשו לי להמר, שגם אם סלקום תפסיד סכום עתק מהתקלה, היא תפצה באמצעות העלאת תעריפים, התייעלות או כל פתרון אחר בו נקטה עד כה כדי להמשיך ולהגדיל רווחים כנגד כל גזירה רגולטורית.

גם כשאנחנו רואים בכל רבעון את התעריפים של סלקום נשחקים - והם אכן נשחקים, חברת הסלולר הסגולה ממשיכה להיות בין חברות הסלולר הרווחיות בעולם, כשהיא שורדת הפחתות של דמי הקישוריות, מעבר ליחידות מונה של שנייה אחת, ניידות מספרים, וממשיכה להיערך לאיומים נוספים כמו מפעילים וירטואליים, נדידה פנים ארצית ומה לא.

את ינואר-ספטמבר סיימה סלקום עם רווח נקי של 972 מיליון שקל. בחישוב גס ופופוליסטי מדובר בכ-285 שקל שכל אחד מלקוחות החברה השאיר בכיס של בעלי החברה. וזה אחרי הוצאות מס, תחזוקת רשת, משכורות למוקדנים ולהנהלה ואיפילו סבסוד של השקת האייפון.

אז מה איתנו, הצרכנים? בואו ננצל את הזמן הקרוב להיזכר בימים פשוטים יותר, בהם אנשים היו קובעים זמן ומקום וממש מגיעים. הרי אם מישהו ישלם על התקלה הזאת, זה יהיה אנחנו – אז בואו לפחות נהנה מהדרך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות