אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"נתוני האוצר על מחירי הדיור מעוותים -  מאז 2007 לא נרשמה ירידה"

"נתוני האוצר על מחירי הדיור מעוותים - מאז 2007 לא נרשמה ירידה"

לדברי רוני כהן, מנכ"ל אלדר, קבוצת שיווק הדירות החדשות הגדולה בישראל: "אני מציע לאוצר שמקום לנסות להוריד מחירים באמצעות הודעות - שיעבור למעשים"

14.04.2011, 09:48 | שי פאוזנר

"מחירי הדירות החדשות לא ירדו מאז 2007, משרד האוצר זורה חול בעיני הציבור" - כך טוען רוני כהן, מנכ"ל אלדר, קבוצת שיווק הדירות החדשות הגדולה בישראל. דבריו של אלדר נאמרים על רקע פרסומי משרד האוצר בחודשים האחרונים, שהציגו נתונים שלפיהם מחירי הדירות בישראל יורדים בהתמדה.

 

בתחילת השבוע פרסם משרד האוצר כי בפברואר ירדו מחירי הדירות החדשות ב־1.4%. אולם בגוף הגדול ביותר בתחום שיווק הדירות של קבלנים, קבוצת אלדר, מספרים כי התמונה שעולה מנתוני האוצר כלל אינה קשורה למציאות. "כאשר משרד ממשלתי, שאמור לפרסם נתונים אמיתיים על מצב המשק, מפרסם נתונים מעוותים - אנחנו בבעיה", אומר המנכ"ל כהן ל"כלכליסט".

אלדר מספקת אנשי מכירות לאתרי הבנייה של רוב השחקנים בשוק הדירות החדשות ברחבי המדינה, ולכן היא חשופה באופן תדיר לנתוני אמת בתחום זה. לדברי כהן, "האוצר מנסה להביא לירידת מחירים באופן שיטתי באמצעות הפצת הודעות לעיתונות אשר אינן משקפות את המצב האמיתי בענף הנדל"ן". הוא מפנה תשומת לב לכך שבדרך כלל, זמן קצר לאחר פרסום האוצר, מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתונים הסותרים את נתוני האוצר.

"נתונים המבוססים על סקר הלמ"ס, שמקיף גם את שוק היד שנייה, מלמדים כי מאז שנות השישים כמעט לא היתה שנה שבה מחירי הדירות לא עלו", טוען כהן. "גם בשנים הספורות שכן היתה ירידה במחירים, היא נעה בין 0.7% ל־5.7% בלבד".

לפני כחודש פרסם משרד האוצר כי מחירי הדירות החדשות ירדו ברבעון הרביעי של 2010 בשיעור של 2.8%, והשלימו שלושה רבעונים רצופים של ירידות.

מנגד, בפרוטוקולים מישיבת הריבית האחרונה בבנק ישראל עולה כי מחירי הדירות דווקא עלו בשנה האחרונה בשיעור של 16.3%. לטענת מנכ"ל אלדר, "צריך לזכור כי הפרסומים של האוצר פוגעים בסופו של דבר בציבור. לא רק שהמשרד לא עוזר לזוגות הצעירים בעיוות הנתונים שהוא מפרסם, אלא הוא מזיק להם. זוגות צעירים שישבו על הגדר וחיכו להוזלות רק הפסידו".

"אני מציע לאוצר, שבמקום להזיק לציבור ולנסות להוריד מחירים בהפצת הודעות לעיתונות - יעבור למעשים. עובדתית, מלאי הדירות יורד", אומר כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
מיסוי אמת על משקעי הנדלן יפוצץ את הבועה
הקונים היום ברובם ספקולנטים שנהנים ממקלט מס בדיור להשקעה והשכרה בעולם המערבי מקלט המס לא קיים מאחר והריבית נמוכה הר השקלים מנוטב לדירות להשקעה בשמות שונים של בני משפחה במטרה לא לשלם אגורה מס משתלם? מאוד במיוחד אם באפשרותך לחלק את הדירה ולקבל תשלום במזומן 0שחור)ומהתקבולים לקנות עוד דירות ולשכן עוד מסכנים וחוזר חלילה תתעוררו!!!!!
xo  |  26.04.11
24.
המחירים לא ירדו אלא ישארו קבועים.
אם תשימו לב לדרום, מעולם לא היייתה לו עדנה כזו. כל הצעירים שלא מצליחים לקנות דירות במרכז קונים בדרום. זו המגמה של הממשלה, חזונו של בן גוריון סוף סוף מתגשם. אל תצפו שזה השתנה. מדינת תל- אביב לא יכולה לאכלס את כולם והם מופנים צפונה ודרומה לצורך פיזור. רק היגיון וללא ציפיות מיותרות-זו המגמה.
ללא אינטרס , מרכז  |  25.04.11
לכל התגובות