אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אגוד: "שר השיכון רוצה לבנות אלפי דירות אבל יהיה קושי בגיוס אשראי" צילום: עמית שעל

מנכ"ל אגוד: "שר השיכון רוצה לבנות אלפי דירות אבל יהיה קושי בגיוס אשראי"

חיים פרייליכמן לא צופה ירידת מחירים דרסטית בשוק הדיור ב-2012 ואומר כי ימשיך להעניק אשראי לקבלנים, אך בצורה מתונה יותר. במקביל השיק קמפיין לפקדונות בריבית אטרקטיבית של 3.3% לשנה

18.01.2012, 13:21 | מישל אודי

בנק אגוד ממשיך את מאמציו בשוק הקמעונאי ומציג שתי תוכניות חדשות: הראשונה היא מתן הטבות ללקוחות קיימים באמצעות הקמת מועדון אגוד-טיים הכולל הנחות ללקוחות הבנק במספר בתי עסק (שיצורפו אוטומטית למועדון, מ' א') והשנייה היא בעיקר למשיכת לקוחות חדשים באמצעות מתן ריבית אטרקטיבית של 3.3% בפק"מ לשנתיים.

אגוד מציע את הפיקדון לתקופה מוגבלת של שלושה שבועות בהם הוא נותן את פיקדון ללקוחות כל הבנקים. בניגוד להצעת בנק ירושלים, המציע פקדונות ללקוחות כל הבנקים באמצעות האינטרנט או מרכז שירות טלפוני, באגוד חייב הלקוח לצעוד לסניף בנק אגוד לבצע את הפיקדון. כמו-כן, בניגוד להצעת בנק ירושלים (קבלת 80% מריבית בנק ישראל באופן קבוע בלי הבדל לגודל ההפקדה, מ' א'), הפיקדון מותנה בהפקדת מינימום של 50 אלף שקל.

לפק"מ של אגוד תחנת יציאה אחת בתום שנה, בה יקבל ריבית של 2.7%. הריבית שמציע אגוד היא כיום הריבית הגבוהה בשוק הפקדונות לטווח זה. הצעת בנק ירושלים היא כיום 2.2% אך עם אפשרויות נוחות יותר ליציאה, כאשר הריבית השנתית המוצעת על ידי בנק הפועלים עבור פיקדון שנתי של 100 אלף שקלים היא כ-2%.

"לבנקים הבינוניים יש מה למכור לציבור הישראלי" אמר מנכ"ל אגוד חיים פרייליכמן במסיבת עיתונאים שקיים היום (ד') הבנק. בבנק מצהירים בפירוש כי הריבית היא כלי של הבנק למשיכת לקוחות חדשים. פרייליכמן ציין כי בהצעת הבנק בקיץ האחרון לפק"מ של כ-4% הביאה לבנק למעלה מ-1,000 לקוחות חדשים ופקדונות בהיקף של חצי מיליארד שקל.

"האטה, לא ירידת מחירים בנדל"ן"

פרייליכמן התייחס במסיבת העיתונאים לשוק הנדל"ן וציין כי בשנה החולפת האט הבנק את מתן האשראי לקבלנים וכן ביקש בטחונות גבוהים יותר עבור רכישת קרקעות. הוא אינו צופה ירידה חדה במחירים בשנה הקרובה ולדבריו שינוי במחירים תלוי משמעותית במיקום הדירות.

"שר השיכון רוצה לשווק אלפי דירות אבל הקבלנים ייתקלו בקושי בגיוס אשראי", אמר פרייליכמן וציין את דבריה של מנכ"לית לאומי הפורשת גליה מאור בפורום "כלכליסט" בשבוע שעבר על אפשרות למחנק אשראי ב-2012. "נמשיך לתת אשראי לקידום פרויקטים של בנייה אבל לא תהיה תנופת בנייה" אמר וציין כי עלייה באבטלה יכולה לפגוע בביקושים אך לא בהפרשות הבנקים בשל מוסר התשלומים הגבוה בענף זה בישראל.

תגיות

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
ל - 12 -
קודם כל - מ 85 אחוז מהמבנים (כן, גם החדשים) מה שישאר אחרי רעידת אדמה יהיה ערימת אבק. (גם הקבלנים כאן מחפפים, ומתקמצנים) מעבר לזה - הסינים כבר למנו מכל העולם, מכל הטעויות, ואת כל המסקנות. בשנים האחרונות הם בונים בסין סכרים, ומגדלים בטכנולוגיות הכי מתקדמות, והכי בטיחותיות. מעבר לזה - הסיני יבנה מה שאתה רוצה, לפי איזה מפרט שאתה רוצה, ולפי איזו בקרת איכות שאתה רוצה. אותו מפעל יכול לייצר פריט שייתכלה אחרי חצי שעה, או חצי מילניום, אתה רק צריך לתת את המפרט, ולשלם את העלות של החומרים האיכותיים. העבודה היא אותה עבודה.
18.01.12
32.
מחיר
את יוקר הדיור צריך לפתור, אם לקבלן גדול יהיה קשה לגייס אשראי מה יגיד הקונה הקטן שאין לו.מי שלא מבין שהבועה הגיע לממדים מעל יכולת הקניה של האזרח ממעמד הביניים ואם אנחנו מעמד הביניים מתקשים לקנות הישועה לא תבוא מהשכבות החלשות,המחירים של מיליון וחצי לדירה ממוצעת לא ריאלים לממוצע השכר בישראל וכדאי שכולם יפנימו.התסכול יגרום למחאה לפרוץ ומישהו בממשלה אם לא יעשה מעשה ימצא מחוץ למערכת הפוליטית,צריכה להיות בניה צנועה להשכרה ולקניה,
אור  |  18.01.12
לכל התגובות