אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פילת גרופ הגישה בקשה דחופה להקפאת הליכים צילום: יובל חן

פילת גרופ הגישה בקשה דחופה להקפאת הליכים

בבקשה לביהמ"ש מציינת החברה כי חובותיה מסתכמים ב-5.4 מיליון שקל, מתוכם חוב של 1.5 מיליון שקל להדס ארזים

29.08.2012, 14:30 | יצחק דנון

החברה הציבורית פילת גרופ, שבאמצעותה פועלת קבוצת פילת בתחום ניהול משאבי אנוש ופסיכולוגיה ארגונית ותעסוקתית פנתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה דחופה למתן צו הקפאת הליכים.

בבקשה נאמר כי חובותיה של החברה מסתכמים ב-5.4 מיליון שקל, מתוכם החוב להדס ארזים - המחזיקה ב-18.2% ממניות פילת גרופ - בסך 1.5 מיליון שקל וחוב של 1.6 מיליון שקל לחברת היי קפיטל מקבוצת מגדל, סכום שהתקבל על חשבון רכישת פעילות פילת ישראל וייחשב כחוב רק במצב שבו העסקה לא תצא אל הפועל. בנוסף חובות לספקים בסך 1.6 מיליון שקל וחובות לעובדים על סך 402 אלף שקל.

הבקשה הוגשה בהסכמת הנושה המובטח הדס ארזים קופות גמל. עוד מתבקש בית המשפט למנות כונס נכסים מטעם הדס ארזים לשם מימוש השעבוד לטובתה על כל מניות פילת גרופ בחברה הבת הפועלת באירופה "פילת אירופה".

פילת גרופ מציינת כי נקלעה לקשיים תזרימיים קשים שהביאו אותה למצב של חדלות פירעון תזרימית. הנושה המובטח - הדס ארזים קופות גמל - ביקש אתמול להעמיד לפירעון מיידי את חובה של פילת גרופ כלפיו בסך 1.5 מיליון שקל, וזאת נוכח מצבה הקשה של החברה ואי יכולתה לפרוע את תשלומי הריבית הקבועים בהסכם ההלוואה עימו.

מבחן קבוצתי בפילת, צילום: יובל חן מבחן קבוצתי בפילת | צילום: יובל חן מבחן קבוצתי בפילת, צילום: יובל חן

פילת גרופ מציינת כי מזה מספר שנים סובלת קבוצת פילת כולה ממצוקה תזרימית קשה, שהגיעה כיום למצב שבו נאלצת החברה לפנות לביהמ"ש על מנת שיאפשר לה מעט אוויר לנשימה במהלכו תגבש הסדר נושים. פילת טוענת כי לעומת מצבה התזרימי הקשה ביותר, מצבה הנכסי הינו טוב יותר ומימושם של נכסיה צפוי להוביל למצב שבו נושיה יקבלו סכום גדול יותר.

לדברי פילת גרופ, באמצעות עוה"ד אור נוי ואביחי רז, בפני הנהלת החברה עומדות מספר הצעות לרכישת פילת אירופה ופילת אמריקה כאשר ההצעה הרלוונטית ביותר הינה הצעה לרכישת פעילות פילת חו"ל כולה (גם פילת אירופה וגם פילת אמריקה) לרבות התחייבויותיה העיקריות, כאשר לוח הזמנים לסגירת העסקה הינו מהיר ביותר, דהיינו בתוך שבועיים בלבד ממועד החתימה.

פילת גרופ מציינת כי מכירת פעילותה בחו"ל צפויה להניב תמורה גבוהה יותר שתשרת הן את הדס ארזים והן את כלל הנושים. לדברי פילת גרופ מימוש אחזקותיה בחברות הבנות בחו"ל צפוי להניב כ-3 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות