אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רון לאודר: החלטתי לחתום על ההסדר שיבטיח את קיומו של ערוץ 10

לפי ההסדר, לאודר אמור להשקיע למעלה מ-80 מיליון שקל בערוץ בשנה הקרובה. לאודר: "חתימה אחת זה לא מספיק, אם הממשלה לא תחתום על ההסכם הערוץ ייסגר בסוף השנה. עכשיו הכל תלוי עכשיו בממשלה"

02.12.2012, 14:45 | שלי פריצקר

רון לאודר מבעלי ערוץ 10 לאודר הודיע במסיבת עיתונאים מיוחדת כי החליט לחתום על מתווה הסדר חוב שגובש עם הוועדה המשותפת למשרד האוצר ולמשרד ראש הממשלה. "החלטתי לבוא לישראל בתחילת דצמבר ולהודיע שאם שום דבר לא יקרה אני אסגור את הערוץ ב-31 בדצמבר. בסופו של יום החלטתי לחתום על מסמך ההבנות להסדר החוב בשביל 600 עובדי הערוץ. אבל חתימה אחת זה לא מספיק, אם הממשלה לא תחתום על ההסכם הערוץ ייסגר בסוף השנה. עכשיו הכל תלוי בממשלה".

קראו עוד בכלכליסט

קודם לכן אמר לאודר על ערוץ 10: "באתי לערוץ 10 לפני 10 שנים בהזמנה של יוסי מימן. יש לי 25 תחנות ברחבי העולם. בדקתי עם קולגות, חלקם במדינות מאוד נוקשות, לאף אחת אין רגולציה כזו נוקשה. לפני 3 שנים השותף שלנו ארנון  מילצ'ן הפסיק להשקיע. הוא אמר שבלתי אפשרי להמשיך להשקיע בתנאים הללו. גם ביקשתי מיוסי מימן להישאר איתנו למרות הקשיים.

"לפני שנה וחצי התחלנו מו"מ עם הממשלה לגבי הסדר חוב, זה היה קשה מאוד ואני מודה גם לעובדים שעוברים זמנים קשים ועושים עבודה נהדרת ובהרבה מקרים בלי כסף ומאבקים רגשיים”.

המתווה עליו חתם לאודר כולל את כל ההתחייבויות הכספיות שהמדינה דרשה. בהקשר זה אמר בלשניקוב, "תוקף הזכיון של ערוץ 10 מסתיים בסוף החודש, והכנסת עוד לא החלה בהליך החקיקה. בהסדר שהתגבש שלאודר חתם הוא אמור להשקיע למעלה מ-80 מיליון שקל בערוץ 10 בשנה הקרובה, לקח על עצמו מחובויות וערבויות לשנים הקרובות, אין הנחה של שקל בהסכם אין ויתור על אגורה אחת מכספי משלם המסים".

רון לאודר במעמד החתימה. מימין: יו"ר ועדת הכספים מיכל גרייבסקי ויו"ר הדירקטוריון בערוץ אבי בלשניקוב , צילום: עמית שעל רון לאודר במעמד החתימה. מימין: יו"ר ועדת הכספים מיכל גרייבסקי ויו"ר הדירקטוריון בערוץ אבי בלשניקוב | צילום: עמית שעל רון לאודר במעמד החתימה. מימין: יו"ר ועדת הכספים מיכל גרייבסקי ויו"ר הדירקטוריון בערוץ אבי בלשניקוב , צילום: עמית שעל

ועד העובדים בערוץ 10 מסר: "אנו מברכים את בעל המניות הדומיננטי מר לאודר, על החלטתו לאמץ את עקרונות ההסכם שהוצע על ידי המדינה לתשלום חובות החברה ולחיזוקה הפיננסי. אנו דורשים משר האוצר לחתום מיד על ההסדר שכבר הושג כדי למנוע את סגירת הערוץ ב-31 בדצמבר. אם תמשך גרירת הרגליים גם בחודש הקרוב, ראש הממשלה יישא באחריות הישירה להחשכת המסך ולפיטוריהם של אלפי עובדים המתפרנסים בערוץ 10 במישרין ובעקיפין".

תגיות