אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחת לרדאר: אטיאס אישר מכרז לדיור מוזל בבית שמש צילום: אוראל כהן

מתחת לרדאר: אטיאס אישר מכרז לדיור מוזל בבית שמש

בזמן שהקריטריונים לזכאות לדירות במסגרת תוכניות לדיור בר־השגה נידונים בבג"ץ, וכחודש לפני הבחירות, שר השיכון אישר פרסום מכרזים ל־874 יחידות דיור בשכונה חרדית בבית שמש. בכיר במשרד השיכון: "המכרז התעכב בשל קשיים בירוקרטיים"

24.12.2012, 18:03 | שי פאוזנר
כשברקע מתחמם המאבק בין המפלגות על תיק השיכון העתידי שהולך והופך לפופולארי, ולצד דיונים בבג"ץ בעניין הקריטריונים לקבלת דירות במכרזי "מחיר למשתכן", אישר בשבוע שעבר שר השיכון, אריאל אטיאס מש"ס פרסום מכרזים ל־874 יחידות דיור, שמיועדים לאוכלוסייה החרדית בבית שמש. במכרזים מסוג זה נקבע מחיר קרקע נמוך ממחיר השוק והקבלן הזוכה הוא זה המציע את מחיר דירה הסופי ללקוח הנמוך ביותר מבין ההצעות במכרז.

קראו עוד בכלכליסט

למרות שהמכרזים אינם מגבילים את סוג האוכלוסייה שלה תימכר הקרקע, מדובר במכרזים שיכללו קרקע ל־874 דירות בשכונת רמת בית שמש ג', שהיא שכונה חרדית. מדובר אמנם בחלק מרשימת מכרזי "מחיר למשתכן" שאמורים לצאת לדרך כבר זמן רב, אך זהו המכרז הראשון בהם שמתפרסם לאחר תחילת הדיונים בבית המשפט העליון על עתיד התחום כולו. ברשימה זו נמצאים מכרזים לקרקע ל־1,200 דירות בראש העין, 827 דירות במודיעין ו־117 דירות ביבנה. במשרד השיכון אף מתכננים לפרסם מכרז נוסף לקרקע לכ־200 דירות ביקנעם אך לא ידוע מתי הוא יתפרסם.

אריאל אטיאס אריאל אטיאס אריאל אטיאס

כמו מקרים אחרים מהשנה האחרונה, שהבולט בהם הוא מכרז הקרקעות להקמת העיר החרדית בחריש שבוואדי ערה, גם המחירים של הדירות במכרזים החדשים צפויים לעמוד על 600־700 אלף שקל לדירות 3 חדרים ומחיר של 650־750 אלף שקל לדירות 4 חדרים. כך על פי הערכת עמותות חרדיות שמתכננות להשתתף במכרזים אלה.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

בסוף החודש שעבר החל בבג"ץ דיון בקריטריונים שלפיהם תיתן המדינה זכאות לרכישת דירות במסגרות של דיור בר השגה, שהבולטות בהן אלו מכרזי "מחיר למשתכן". בסוף נובמבר דרש בית המשפט העליון מהממשלה להשיב לשאלה - מדוע לא לפתוח מחדש את הדיון בקריטריונים, ונתן לה שהות להשיב עד לאחר הבחירות. בעתירות של עיריית רעננה, ח"כ פאינה קירשנבאום ותנועות חברתיות שונות, נטען כי הקריטריונים בעניין מיצוי כושר העבודה (שעלולים לפגוע בציבור החרדי) והוותק בנישואים (שאמור לחזק אוכלוסיה זו), לא נידונו באופן מסודר לפני שנקבעו. בפועל, כאשר הממשלה דנה בקריטריונים, היא קיבלה את החלטת מועצת מקרקעי ישראל, שלפיה 50% מהדירות יינתנו לבוגרי שירות צבאי, ובשאר יתחלקו מי שלהם מספר שנות הנישואים הגדול ביותר עם עדיפות למי שיש לו שלושה ילדים או יותר.

בתגובה לדברים אמר אתמול "לכלכליסט", משה מרחביה, מנהל מחוז ירושלים במשרד השיכון: "עיתוי הפרסום של המכרז הוא תוצאה של קשיים בירוקרטיים. אני קיוויתי שנוכל להשלים את ההליכים כבר לפני חודשיים אך נתקלנו בדרישות לתיקונים מגופים המעורבים בהליך אישור המכרז". לדבריו, "מדובר בכלי לשיווק שלא תמיד הצליח. דווקא בשנים האחרונות היו מקרים בבית שמש שבהם מכרזי מחיר למשתכן נכשלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
הוא שר משכיל בכלל?..איפה ניתן לקרוא את קורות חייו?
הוא בטח ובטח מבין גדול..הוא עשה תואר..ב...בראשית?...דברים?..ויקרא? למד בבית כנסת או באוניברסיטה?...למד בכולל בטח..טוב..אבל אתם יודעים מה הכי מצחיק..עזבו את זה שאני חייל משוחרר..ואף נכה צהל..נשוי סטודנט ללא בית וללא שום נכס..גם ללא כל הנחה משמעותית.. מצחיק..זה שהשר הזה שקוף...כאילו אתה דוס חרדי אתה פועל רק לטובת הציבור החרדי..ואנחנו אוכלים את זה אוכלים את זה כבר שנים..כי וואלה אין זמן להתמקד בכלום!...כל הזמן אנחנו במרדף אחרי התשלומים לימודים..אבל אתם יודעים מה...אני חשבתי להצביע לביבי להצביע לביבי זה כמו להצביע לכם..רוב הסטודנטים המשכילים..שיכולים להיות שרים בכנסת. כי נראה לי שמינמום השכלה צריכה שתשב שם...יצביעו בנט הוא בן אדם לא נוכל לא צבוע לא עוזר רק לאוכלוסיה החלשה אלא לכולם לא רק למיעוט חרדי לכולם...בכל אופן אני ממליץ על נפתלי בנט שיוציאו לשס את האוויר אולי הם יצאו לעבוד ככה שיפסיקו לקמבן אותם בכנסת במשך שנים..שליחי ציבור!?...שליחי ציבור חרדים!!!!....כל יהודי ויהודי נראה שונה בעינייך!!..זה מנוגד לתורה לא?...תחזור לכולל כנראה שלא למדת טוב!
חייל-סטודנט-נשוי-אזרח , חיפה  |  24.12.12
לכל התגובות